Sport

Csapatunk 15. a világbajnokságon

Kéziladba. Nem sikerült a magyar női válogatottnak Kim Rasmussen vezetésével előrelépnie a nemzetközi mezőnyben

Elsőként Svédország válogatottja jutott be a németországi női kézilabda-világbajnokságon a legjobb négy közé, miután 26-23-re nyert Dánia ellen.

A nyolcadöntők befejezésével eldőlt, hogy a magyar női válogatott a 15. lett a németországi tornán, s ez története legrosszabb világbajnoki helyezése. A sportág vezetése hiába szerződtette 2015-ben Kim Rasmussent a válogatott élére, a dán szakember irányításával csapatunknak még a két évvel ezelőtti mélypontot, a 11. helyezést is sikerült alulmúlnia. Pedig az elmúlt években jelentősen nőtt a sportág állami támogatása, de ez egyelőre nem látszik az eredményességen. Az idősebb játékosok már képtelenek a gyorsabb játékra, a fiatalok pedig – tisztelet a kivételnek – kevés lehetőséget kapnak a külföldi sztárok mellett klubcsapataikban. Sajnos tudomásul kell venni, hogy a nemzetközi szinten közepes játékosok csak közepes teljesítményre képesek. Ezért nagyon nehéz feladat vár Rasmussenre, ha ki akarja juttatni a csapatot a tokiói olimpiára.

Csalódottan távozott Lipcséből az éremesélyesnek tartott román együttes is, mert meglepetésre 28–27-re kikapott azoktól a csehektől, akiket a magyar válogatott 30-29-re legyőzött a csoportmérkőzésen.

A románok szövetségi kapitánya, Ambros Martín – aki egyben a Győr vezetőedzője is – a Kossuth rádiónak azt mondta: „Úgy láttam, végig mi irányítottunk, de nem tudtunk elhúzni annyira, hogy a mindvégig nyugodtan és intelligensen játszó csehek ne lettek volna képesek visszajönni. Jó erős pofont kaptunk. Olykor talán jobb, ha egy együttes nem kezd csúcsformában, hanem folyamatosan fejlődik a torna alatt. Erre is látunk példát a világbajnokságon” – utalt arra, hogy a románok elsők, a csehek viszont csak a negyedikek lettek a csoportjukban.

A mai negyeddöntőkben a címvédő norvégok az olimpiai bajnok oroszokkal (20.30 óra), a hollandok pedig Csehországgal (17.30) mérkőznek. A papírforma szerint a legutóbbi vb döntőse, a norvég és a holland csapat ezúttal az elődöntőben találkozhat.


Női vb, a 9–16. helyezettek sorrendje: 9. Szerbia, 10. Románia, 11. Spanyolország, 12. Németország, 13. Koreai Köztársaság, 14. Szlovénia, 15. Magyarország, 16. Japán.