Sport

A spanyolok ellen kezd a Benedek-csapat

Indul a vízilabda EB a Margitszigeten

Magyar-spanyol férfirangadóval kezdődik hétfőn a budapesti vízilabda Európa-bajnokság, amelyet az erősebb nemnél 12, a nőknél pedig nyolc nemzeti válogatott részvételével rendeznek meg.

 

Gyárfás Tamás szerint a hétfőn kezdődő margitszigeti vízilabda Európa-bajnokság olyan jelentős esemény, amely a sportág jövőjét is nagyban befolyásolhatja.Az Európa-bajnoksággal Magyarország bizonyíthatja, hogy méltó gazdája lesz a 2021-es vizes világbajnokságnak is - mondta a világszövetség (FINA) alelnöke.

A háromszoros olimpiai bajnokból lett szövetségi kapitány, Benedek Tibor irányította férficsapat a nyitómeccséhez hasonlatosan valamennyi mérkőzését 20.30 órai kezdettel vívja a Hajós uszodában, míg a Merész András vezette női válogatott 17.30-tól játssza csoportmeccseit úgy, hogy a hölgyek szerdai rajtját követően a férfiak egy-egy mérkőzésnapját mindig "nőnap" követi.

A világbajnoki címvédő magyar férfiegyüttes júniusban Világliga-ezüstéremmel hangolt a hazai Eb-re, ahol egyik legfőbb vetélytársa - szokás szerint - az aktuális Európa-bajnok szerb csapat lesz, amely a múlt havi Vl-szuperdöntőben nyert Benedek Tibor legénysége ellen. A Margitszigeten már a csoportkörben lehetőség kínálkozik a visszavágásra, mivel a magyarok hatosába kerültek a délszlávok is. A szextettben ott vannak még az olimpiai bajnok horvátok is, ennél fogva már a csoportmérkőzések is számos izgalmas összecsapást ígérnek.

 

Heti menetrend  

Július 14, hétfő férfiak 1. forduló
A csoport:Románia-Grúzia 13.00
Montenegró-Görögország 16.00
Olaszország-Oroszország 19.00
B csoport: Horvátország-Németország 11.30
Franciaország-Szerbia 14.30
MAGYARORSZÁG-Spanyolország 20.30
 július 15., kedd:
férfiak, 2. forduló:  
A csoport: Grúzia-Görögország 11.30
Oroszország-Montenegró 14.30
Románia-Olaszország 16.00
B csoport: Németország-Szerbia 13.00
Horvátország-Spanyolország 19.00
 MAGYARORSZÁG-Franciaország 20.30
 
július 16., szerda: nők, 1. forduló: 
A csoport: Nagy-Britannia – Görögország 13.00
 MAGYARORSZÁG-Hollandia 17.30
 
B csoport: Olaszország-Franciaország 14.30
Oroszország-Spanyolország 16.00
 július 17., csütörtök: férfiak, 3. forduló: 
A csoport: Olaszország-Grúzia 11.30
Görögország-Oroszország 16.00
Montenegró-Románia 19.00
 B csoport: Franciaország-Horvátország 13.00
 Spanyolország-Németország 14.30
 MAGYARORSZÁG-Szerbia 20.30
 
július 18., péntek:  nők, 2. forduló:
 
A csoport: Nagy-Britannia – Hollandia 14.30
 MAGYARORSZÁG-Görögország 17.30
B csoport: Franciaország-Spanyolország 13.00
 Oroszország-Olaszország 16.00
 július 19., szombat: férfiak, 4. forduló: 
A csoport: Grúzia-Oroszország 13.00
 Románia-Görögország 14.30
Olaszország-Montenegró 19.00
B csoport: Spanyolország-Franciaország 11.30
 Horvátország-Szerbia 16.00
MAGYARORSZÁG-Németország 20.30
 július 20., vasárnap: nők, 3. forduló: 
A csoport: Hollandia-Görögország 14.30 
MAGYARORSZÁG – Nagy-Britannia 17.30 
B csoport:  
Oroszország-Franciaország 13.00  
Olaszország-Spanyolország 16.00