Sport

Disztl Péter aggódik

Attól tart, többé nem lesz már hazai csapat, ami magyar játékosokkal jutna a kupadöntőbe

Disztl Péter, a negyven évvel ezelőtt a labdarúgó UEFA Kupa döntőben játszó Videoton kapusa tart attól, hogy egyetlen csapat sem lesz képes megismételni akkori bravúrjukat, hogy csak magyar játékosokkal jutottak nemzetközi kupafináléba.

Disztl Péter aggódik
Disztl Péter, magyar labdarúgó
Fotó: Facebook/Fehérvár FC

A székesfehérváriak a Dukla Praha, a Paris Saint-Germain, a Partizan Beograd, a Manchester United és a Zeljeznicar csapatait legyőzve kerültek be az oda-visszavágós döntőbe. A finálé első találkozóján a Sóstói-stadionban a többek között az Emilio Butraguenóval és az 1986-ban Argentínával világbajnoki címet nyerő Jorge Valdanóval felálló Real Madrid 3–0-ra nyert.

A napra pontosan 40 évvel ezelőtti visszavágón, 1985. május 22-én a Videoton 1–0-ra győzött a Santiago Bernabéu Stadionban. Ennek apropóján Disztl Péter az M4 Sport Nemzeti Sporthíradójában felidézte: csapattársaival ennyi idő elteltével visszatértek a Real arénájába.

„Azóta nem is jártam Madridban, óriási öröm volt ismét belépni a korábbi döntő helyszínére, zrikálni Butraguenót, feleleveníteni az emlékeket” – fogalmazott a 37-szeres válogatott kapus.

A 65 éves Disztl elmesélte: szerettek volna a spanyol csapattal megmérkőzni, nagyon szerencsésnek tartja, hogy ez pont a döntőben sikerült.

„Nem foglalkoztunk azzal, hogy kit kaphatunk, mi csak tettük a dolgunkat, azonban Real Madrid neve valahogy minden egyes sorsolásnál előkerült, hogy jó lenne vele játszani. Talán a sors alakította így, a sorozat legvégén, a legnagyobb tétért, a döntőben találkoztunk vele” – mondta Disztl, aki az idő előrehaladtával érzékeli igazán, hogy ez mekkora siker volt és máig mekkora dicsőség a klubjának és a magyar labdarúgásnak is.

„Mi akkor nem is tudtuk, hogy mekkora dolog, amit elértünk, s ahogy múlnak az évek, mi is úgy döbbenünk rá, hogy milyen értékes mindez. Számomra a legnagyobb dolog az, hogy az öcsémmel, Lacival érhettem el ezeket a sikereket” – tette hozzá a 28-szoros válogatott hátvédre, Disztl Lászlóra utalva.

„Félek attól, hogy amit mi csináltunk, azaz magyar csapatként, csak magyar játékosokkal és edzőkkel nemzetközi kupadöntőben szerepeltünk, soha többé nem lesz” – összegzett a Videoton korábbi játékosa, aki bízik abban, hogy egykori klubjának játékosai mindent megtesznek az NB I hétvégi zárófordulójában azért, hogy megőrizzék élvonalbeli tagságukat.

Kapcsolódó írásaink