Sport

Hatgólos hátrányba került a Ferencváros az Európa-liga nyolcaddöntőjében

A zöld-fehérek házigazdaként szenvedtek 36–30-as vereséget a francia Montpellier csapatától

Borbély Ádám védéseire alapozva remekül kezdett az FTC (4–1), ám a franciák gyorsan felzárkóztak és a 14. percben már ők vezettek (9–8). A magyar csapat egy időkérés után ismét összeszedettebbé vált és egy 3–0-s sorozattal fordított.

Hatgólos hátrányba került a Ferencváros az Európa-liga nyolcaddöntőjében
A ferencvárosi Nagy Bence ezúttal kilenc gólig jutott
Fotó: MTI/Illyés Tibor

A Ferencváros több lövést rontott, a Montpellier viszont több technikai hibát követett el a mezőnyben, így szinte teljesen kiegyenlített volt az első félidő, amelynek végén a hazaiak 17–16-ra vezettek.

Az első felvonásban Diego Simonet és Jaime Fernández, a folytatásban Kyllian Villeminot remekelt a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes vendégeknél, akik ekkor már sokkal gyorsabban, pontosabban és hatékonyabban kézilabdáztak, mint korábban. A meccs háromnegyedénél már hat gól volt a hátránya a magyar együttesnek, amely ekkor a kapusának lecserélésével létszámfölényes támadójátékra váltott, de felzárkóznia nem sikerült.

Nagy Bence kilenc, Bognár Alex és Debreczeni Dávid öt–öt góllal, Borbély Ádám hat, Győri Kristóf öt védéssel zárt. A túloldalon Diego Simonet hét, Kyllian Villeminot hat, Jaime Fernández öt találattal, Rémi Desbonnet hat, Charles Bolziner öt védéssel járult hozzá a sikerhez.

Európa-liga nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Ferencvárosi TC-Montpellier HB (francia) 30–36 (17–16)
lövések/gólok: 51/30, illetve 51/36
gólok hétméteresből: 4/4, illetve 5/4
kiállítások: 6, illetve 6 perc

Kapcsolódó írásaink