Sport
Kis pénzből nagy foci Kecskeméten

– Elárulja a kecskeméti csoda titkát?
– Elárulnám, ha lenne! De itt nem csoda történt, hanem az, hogy a kollégáimmal, még amikor a csapat a másodosztályban játszott kidolgoztunk egy rendszert, s ennek megvalósításában hiszünk. És a sok munkában…
– Gondolja, hogy például a másik újonc csapatnál, a kieső helyen álló Vasasnál nem edzenek eleget?
– Más csapat felkészítését nem akarom minősíteni, nem az én feladatom. Azt viszont tudom, hogy amikor két éve átvettem a csapat irányítását, készítettünk például egy úgynevezett játékoshálót, s mivel tisztában vagyunk a követelményekkel, megpróbáltunk a gyengébb posztokra jobb játékosokat hozni. Ennek az eredményeképpen stabilabb lett a csapatunk teljesítménye a tizenkét csapatos NB I-ben is.
– Olyannyira, hogy eddig csak kétszer kaptak ki, a Fradi ellen pedig négy pontot szereztek. Milyen a játékosállományuk összetétele, hány idegenlégiós van a keretben?
– Jelenleg egy, Mihajlo Meszhi. A koncepciónk az, hogy lehetőség szerint magyar játékosokra építsünk, bátran keressük a fiatal játékosokat is a piacon, így volt ez a télen is. Ez a filozófia jól működött eddig, hazai pályán például már egy éve nem kaptunk ki.

– Szombaton rangadót játszanak a mindössze egy pont hátránnyal harmadik Kisvárda vendégeként…
– Nehéz mérkőzésre számítok, mert azt tudni kell, hogy a Kisvárda csapatépítésben előttünk jár, hiszen több éve az első osztályban játszik, s tavaly ezüstérmes lett. A mérkőzés esélyese a hazai együttes, de mi megpróbáljuk a papírformát cáfolni. Pontot, pontokat akarunk szerezni Kisvárdán.
– Gondoltak már arra, hogy ha a dobogós helyen végeznének, indulhatna csapatuk a Konferencia-liga selejtezőjében?
– Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem, de ez is a rendszerünk része. Ugyanis ha sikerülne a bravúr, és indulhatnánk az európai kupában, akkor már júliusban selejtezőt játszanánk. Akkor pedig ehhez igazítanánk a nyári edzőtáborozást, amit elő kell készíteni. De egyelőre csak szervezési szinten foglalkozunk ezzel, a csapat mindig a következő feladatra összpontosít. Most például a Kisvárdára!
Keskeny, de biztos alapon áll a KTE
Filus Andor, a Kecskeméti TE ügyvezetője kérdésünkre elmondta, hogy 2016-ban nagyon mélyről, a megyei bajnokságból indult el csapatuk felfelé, 2018-ban sikerült kiharcolniuk az NB III-as szereplést, 2021-ben felkerültek a másodosztályba, tavaly pedig a klub története során másodszor jutott az első osztályba.
„A folyamatos fejlődésben döntő szerepet játszott, hogy 2017-ben a klub tulajdonosa a Horváth Építőmester Zrt. Lett. Azóta a klub anyagi helyzete stabil, s a fejlődést látva több városi és megyei vállalkozó is támogatja az egyesületünket. Bízom abban, hogy egyre többen látják azt a tisztességes munkát, amit elvégzünk, és növekszik a szponzoraink száma. A költségvetésünk ugyan a legalacsonyabb az első osztályban, sőt több NB II-es csapat is megelőz, de a remek szakmai munka dicsérete, hogy eredményességben nem az utolsók vagyunk” – hangsúlyozta az ügyvezető.
A város ugyan az elmúlt években sokat költött a Széktói Stadion felújítására – a létesítményben három fogathajtó világbajnokságot is rendeztek –, de így sem felelt meg teljesen az első osztály elvárásainak, azonban az MLSZ például a pályafűtés kiépítésére haladékot adott. „Nagyon sokat jelent szurkolóinknak, hogy hazai pályán játszhatunk. Most már majdnem ötezer férőhelyes a stadion, ami megfelelő a szurkolói táborunknak, ősszel azonban előfordult, hogy sokan kint ragadtak, amikor csak a stadion felét tudtuk még megnyitni” – magyarázta Filus Andor.