Sport
Az aranymeccs, ahogy a fotósok megörökítették
Körömlerágós finálé a Luszail Stadionban

Argentína-Franciaország vb-döntő. Vajon kinek a fejére kerül a korona? Ki nyeri meg harmadszor a világbajnoki trófeát?
Vasárnap délután a Luszail Stadionban így kezdődött minden. Iker Casillasé volt a megtiszteltetés, hogy behozhatta megmutatni a kupát.
Alig telt el pár perc, és a francia csapatkapitányt, Llorist már ápolni kellett egy ütközés miatt.
Az elhíresült mozdulat, köszönet az égieknek, ahogy Messi anno kitalálta. Úgy jutottunk idáig, hogy Di Maríát buktatták a büntetőterületen belül.
Másodpercekkel később már mindenki Messit ünnepelte az argentin csapatból.
Ez pedig már Angel Di María gólöröme, 2-0 a lefagyott francia csapat ellen.
A második félidőre azonban valami megváltozott. Argentína elfáradt, a franciák meg eljutottak a kapuig, és a 78. percben kiharcoltak egy büntetőt. Mbappé pedig betalált.
Két perc múlva, a 80.-ban megszületett a második Mbappé gól, ezúttal akcióból. Ez már a hetedik gólja a világbajnokságon, amivel átvette a vezetés a góllövőlistán a francia.
Giroud még a pályán kívül, lecserélve is kiharcolt egy sárgát magának.
A rendes játékidő végén 2–2 volt az állás, következett a hosszabbítás.
Messi nem kímélte magát a folytatásban sem.
Sőt.
De jött rá válasz, egy jogosan megítélt büntető, amit ismét belőtt Mbappé. Ezzel már nyolcgólos lett.
Több gól nem esett. Jött a tizenegyespárbaj. Mbappé és Messi is belőtte a sajátját, majd a következő két francia kihagyta.
A meccs hőse végül Emiliano Martinez, az argentin kapus volt.
A díjátadó ceremónián Messi emelte fel a győzteseknek járó serleget. Nagyon megérdemelte.
