Sport

Dalic: Messitől azt kaptuk, amit vártunk

A világ valószínű legjobbja jelentette a különbséget

Zlatko Dalic, a katari világbajnokság keddi elődöntőjében vesztes horvát labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya elismerte, hogy Lionel Messitől azt kapták, amit vártak, ezzel együtt sajnálja, hogy nem tudták aranyéremmel megkoronázni ennek a remek generációnak a teljesítményét.

Dalic: Messitől azt kaptuk, amit vártunk
Dalic, a horvát szövetségi kapitány egyik játékosával, Petkoviccsal az argentinok elleni elődöntőn Katarban
Fotó: AFP/Jack Guez

A hétszeres aranylabdás sztár által vezetett argentinok 3–0-s sima győzelemmel vetettek véget az előző vb-n ezüstérmes horvátok idei menetelésének, s így ők jutottak a döntőbe. Lionel Messi, a Paris Saint-Germain támadója kulcsszerepet játszott a sikerben, ami nem lepte meg Dalicot.

„Sokat nem kell elmondani Messi képességeiről. Az elmúlt tizenöt évet tekintve valószínűleg ő a világ legjobbja, és ezúttal is nagyon jól és veszélyesen játszott – fogalmazott a horvát szakember. – Ő jelentette a különbséget. Ez az igazi Messi, erre számítottunk.”

A saját csapatával kapcsolatban Dalic megjegyezte, hogy ennek a generációnak valószínűleg ez volt az utolsó vb-je.

„Jó néhányan közülük elértek egy bizonyos kort, a következő torna pedig 2026-ban lesz. Meglátjuk”– mondta a szövetségi kapitány.

„Nagyszerű dolgokat értünk el a válogatottal. Úgy gondolom, ez a kivételes generáció, amely egymás után kétszer is bejutott a legjobb négy közé, a 2024-es Európa-bajnoksággal fejezi majd be a pályafutását. Óriási lett volna, ha egy vb-aranyéremmel tudjuk megkoronázni a teljesítményüket” – fejtette ki.

Saját jövőjével kapcsolatban Dalic úgy fogalmazott: folytatja, a szerződése 2024-ig, az Európa-bajnokságig szól, hat hónap múlva pedig a Nemzetek Ligája négyes döntőjében lépnek pályára.

Kapcsolódó írásaink