Sport
Ángelo, a repülő hátvéd
A fiatal genki idegenlégiós a közönségnek is játszott

Az ecuadori Ángelo Preciado huszonnégy éves, a belga Genk csapatában idegenlégióskodik, jelenleg főleg a jobbhátvéd poszton. A maga fiatalos, lendületes módján nem állnak távol tőle a látványos megoldások. Mint ez itt, az AFP felvételén.
A környéken egy fia katari sincs, sőt, honfitárs se. Nyilván elérte volna ezt a labdát másként is. De csak meg akarta mutatni, mire képes az al-Bajt Stadion 67 ezer nézője és a világ szeme láttára. Mert a nyitómeccs, akkor is nyitómeccs, ha a színvonal finoman szólva is elmaradt egy vb-meccs standardjától.
Ángelo posztját elhagyva szívesen szaladt előre is, olyannyira, hogy az ecuadoriak második találata, amelyet Enner Valencia fejelt, az ő gólpasszából született.
Ő már letette névjegyét.