Kikapott az Ivkovics-legénység a bosnyákoktól

Világbajnoki selejtezőn szenvedett ötpontos vereséget a magyar férfi kosárlabda-válogatott, amelynek legjobbja a 17 pontig jutó Filipovity Márkó volt

A Szarajevóban rendezett összecsapáson jobban kezdték a meccset a hazaiak, de a mi szempontunkból szenzációs harmadik negyednek köszönhetően fordított válogatottunk. Aztán az utolsó 10 percben megint a bosnyákok dobtak jobban.

A képen látható Perl Zoltán 15 és Filipovity Márkó 17 pontja is kevésnek bizonyult a sikerhez
Fotó: Girgász Péter

A jól küzdő magyar válogatottból klubkötelezettségei miatt hiányzott többek között Hanga Ádám. Sajnos a kiegyenlített kezdést követően csakhamar hátrányba kerültek a mieink. A hazaiak már 16 ponttal is vezettek, nálunk csak a Németországban légióskodó Filipivity Márkó nyújtott kiemelkedő teljesítményt. A félidőben 52–38 volt az állás.

Fordulás után jött a fordulat: az óriási menetelésbe kezdő vendégek ledolgozták 17 pontos hátrányukat, sőt az utolsó szakasz már kétpontos magyar előnyről indult, 62–64. A remekül lepattanózó ellenfél 15–5-ös rohamot produkált, az utolsó perc azonban 79–76-ról kezdődött. A hajrá a bosnyákoknak sikerült jobban, így végül ők szerezték meg a két pontot, az Ivkovics-gárda legeredményesebb játékosa Filipovity lett 17 ponttal.

A vb-kvalifikáció negyedik fordulójában a magyarok Csehországot fogadják hétfőn Szombathelyen.

Bosznia-Hercegovina–Magyarország 83–78 (23–18, 29–20, 10–26, 21–14)