Az Euroligában újra a címvédő Sopron nyerte a magyar csapatok csatáját

A Sopron Basket a vasárnapi bajnoki mérkőzés után a női kosárlabda Euroliga szerda esti harmadik fordulójában is legyőzte a DVTK-t

A kiegyenlített nyitónegyedet követően a nyáron érkezett Brittney Sykes kosaraival a házigazdák ragadták magukhoz a kezdeményezést és a záró 10 perc kivételével valamennyi játékrészt, így a mérkőzést is magabiztosan nyerték meg.

Ezúttal is a címvédő volt a jobb csapat
Fotó: Dömötör Csaba

Az NB I-ben 15-szörös aranyérmes soproniak áprilisban sporttörténelmet írtak azzal, hogy az isztambuli Final Four megnyerésével, első magyar klubként felültek a kontinens trónjára. Gáspár Dávid együttese jelenleg idehaza 9/0-s mérleggel vezeti a bajnoki tabellát, és az elvesztett Európai Szuperkupa-mérkőzés után két idegenbeli sikerrel kezdte az Euroliga-szezont.

Az újonc miskolci gárda első EL-meccsén hosszabbítás után kikapott az olaszországi Schióban, majd a múlt heti történelmi összecsapáson egy dudaszós kosárral legyőzte a belga Mechelent, megszerezve első sikerét az elitsorozatban.

Az előjelek ezzel együtt soproni sikert jósoltak a B csoport magyar derbije előtt, ugyanis vasárnap szintén a Novomatic Arénában találkozott a két gárda, és a soproniak 74–51-re kiütötték riválisukat.

Völgyi Péter tanítványai – akik ötödikek az NB I-ben – nem is utaztak haza a hűség városából, mert három nappal később megismétlődött a csata, az egyetlen különbség az volt, hogy magyar helyett ezúttal külföldi játékvezetők fújták a sípot.

A nyitónegyed után Brittney Sykes kosaraival a házigazdák irányítottak, majd bő három percen át 23–16 állt a nagyórán. A 20 perc alatt csak két triplát dobó Sopron ismét elhúzott nyolc ponttal, de Kiss Angelikának köszönhetően a nagyszünetben öt pont volt a miskolci gárda hátránya, 38–33.

Térfélcsere után az ausztrál Alice Kunek három triplát is szerzett, és 58–44-nél elúszni látszott a meccs a vendégek számára. A 62–47-ről induló zárószakaszban a Diósgyőr főként a magyar válogatott Aho Nina révén tartotta a 8-10 pontos különbséget, amely a hajrára is megmaradt, így a zöld-sárgák 75–65-ös sikerükkel megőrizték veretlenségüket a szezonban.

Női kosárlabda Euroliga – 3. forduló, B csoport:
Sopron Basket - DVTK-Hun-Therm 75–65 (20–16, 18–17, 24–14, 13–18)
A legjobb dobók: Magbegor 18 pont, Sykes 16, Kunek 16, Brooks 13, illetve Bernáth 14, Aho 13, Kiss 12

A százszázalékos Sopron jövő kedden a spanyol Gironához látogat, míg a DVTK másnap a török Mersinnél vendégeskedik.