Amikor a bajnok legyőzi a listavezetőt: Falco–Szolnoki Olaj 83–71

Szombat este Szombathelyen rendezték az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság csúcsrangadóját

A találkozó rendkívül fordulatos meccset hozott, amelyen a válogatott Perl Zoltán 25 pontos extrájával és kitűnő hajrával legyőzte a Falco a listavezetőt.

A Falco csapatkapitánya, Perl Zoltán ezúttal 25 pontig jutott
Fotó: hungarysport.hu

Villámrajtot vett a a hazai csapat az első negyedben, a vendégek csak a második 10 percben tudtak eredményes támadójátékot bemutatni. Az újabb fordulat a 3. negyedben jött, amikor a szombathelyiek újra uralni tudták a mérkőzést, és végül magabiztosan nyertek. Még az utolsó dupla is a sárga–feketéké volt, Pot kosarával a Falco neve mellett jelent meg a 83, az Olaj neve mellett a 71. A kiváló hajrával, Perl és Barac szenzációs teljesítményével a bajnoki címvédő szombathelyiek teljesen megérdemelten győzték le a forduló előtt még listavezető szolnokiakat. Ezzel a 2 csapat helyet is cserélt a tabellán.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Szolnoki Olajbányász 83–71 (25–15, 12–27, 25–15, 21–14)