Hetedik elsőségéért játszik Novak Djokovics Párizsban

A világelső Iga Swiatek magabiztos játékkal győzte le az orosz Darija Kaszatkinát a női teniszezők világbajnokságán, az egyesült államokbeli Fort Worth-ben.

Remekül adogatott Iga Swiatek a nyitófordulóban
Fotó: AFP/Matthew Stockman

Az idén két Grand Slam tornát nyerő lengyel Iga Swiatek a Tracy Austin csoport nyitókörében 6:2-re 6:3-ra győzte le nyolcadikként kiemelt orosz Kaszatkinát, aki háromszor veszítette el adogatójátékát a mérkőzésen, és egyszer sem tudott brékelni. „Azt hiszem, elég jól kezdtem, és ez nagy önbizalmat ad” – nyilatkozta a 21 éves lengyel teniszező, aki zsinórban 46. győzelmét aratta az idén.

Swiatek következő ellenfele világranglista hatodik helyezettje, a francia Caroline Garcia lesz, aki, 6:4-re 6:3-ra legyőzte az amerikai Coco Gauffot. A 29 éves Garcia öt év kihagyás után tér vissza az egyéni versenybe a szezonzáró vébén.

A nyitó forduló eddig legnagyobb meglepetése, hogy a fehérorosz Arina Szabalenka szetthátrányból fordítva 3:6, 7:6 (7-5), 7:5-re legyőzte az idén Wimbledonban és a US Openen is döntőt játszó tunéziai Onsz Dzsabőrt
Az 5,41 millió euró (2,23 milliárd forint) összdíjazású párizsi keménypályás férfi tenisztornán a háromszoros Grand Slam-bajnok svájci Stan Wawrinka már az első fordulóban búcsúzott. A 37 éves svájci klasszis a második szettben 5:4-nél kétszer, majd a harmadikban 6:5-nél is a továbbjutás küszöbén állt, de végül mégis a 18 évvel fiatalabb dán Holger Rune győzött  4:6, 7:5, 7:6-ra.

A volt világelső Novak Djokovics viszont a második mérkőzését is megnyerte, s így bejutott a nyolcaddöntőbe. A hatodik helyen kiemelt szerb játékos a második fordulóban az amerikai Maxime Cressyt győzte le 7:6 (7-1), 6:4-re. „Nagyon intenzív mérkőzés volt, mert Maxime jól adogatott, ezért nem volt lehetőség lazításra” – mondta a címvédő Djokovic, aki eddig hatszor győzött a francia főváros fedettpályás versenyén.