Casemiro pontot mentett a Manchester Unitednek

Döntetlen a Stamford Bridge-en

Két brazil szerzett gólt az angol labdarúgó-élvonal, a Premier League szombat esti rangadóján, így alakult ki a végeredmény a Chelsea és a Manchester United találkozóján. Cristiano Ronaldo állítólag még a stadionban sem volt, miután száműzte őt Erik ten Hag az első csapat keretéből.

Így fejelte Casemiro az egyenlítő gólt a Stamford Bridge-en
Fotó: Adrian Dennis / AFP

A Chelsea-nél rengeteg a sérült, s miután Kalidou Koulibaly is csatlakozott hozzájuk, Graham Potter menedzser nem tudott védőt leültetni a tartalékok padjára. A Kékeknél játszott, sőt jól játszott az albán Armando Broja, aki tavaly ősszel megtréfálta a világbajnoki selejtezőkön a magyar válogatott védelmét is. Ezúttal tizenegyest harcolt ki a 84. percben, azt pedig a brazil születésű (olasz válogatott, Európa-bajnok) Jorginho értékesítette.

A londoniak azt hitték, ezzel meg is nyerték a mérkőzést, ám a 94. percben a Manchester United legjobbja, a Real Madridtól vett Casemiro fejesével kiegyenlített (1–1). Nem volt kiemelkedő a mérkőzés, mind a két csapat gondokkal küzd. Nem is volt egyik fél sem igazán boldog a döntetlennel a Stamford Bridge-en, noha a United örülhetett legalább a késői egyenlítésnek. Amúgy az eredmény nem váratlan: a két csapat legutóbbi öt egymás elleni mérkőzése kivétel nélkül döntetlent hozott.

A Manchester City mindkét csapattal szemben növelte az előnyét, miután 3–1-re megverte a jó kezdés után erősen visszaesett Brightont. Kevin de Bruyne is szerzett egy gólt, de a hős ismét Erling Haaland volt, aki duplázott. A norvég csatár egymást követő hét hazai mérkőzésén szerzett gólt a Manchester City mezében. A norvég tizenhét gólnál jár már a Premier League-ben, 11 mérkjőzéséből kilencen szerzett gólt.

A City egy pontra megközelítette a listavezető Arsenalt, az Ágyúsok vasárnap játszanak a Southamptonnal. Újabb blama a Liverpoolnak: Jürgen Klopp együttese a forduló előtt az utolsó helyen álló Nottingham Foresttől kapott ki 1–0-ra.