Négygólos győzelmet aratott az Újpest

Sorozatban harmadszor kapott ki a Kisvárda

Megindult felfelé az Újpest a labdarúgó NB I.-ben az idei esztendő – a lila-fehérek számára – legmeglepőbb győzelmét aratta a Kisvárda ellen.

Ünnepelnek a lila-fehérek
Fotó: Facebook/Újpest FC

A válogatott mérkőzések miatti szünet előtti utolsó fordulóig még nyeretlen Újpest a Vasas után a Kisvárdát is legyőzte, mégpedig 4–0-ra. Április óta először tudott két egymást követő bajnoki mérkőzést megnyerni. A Szusza Ferenc Stadionban április 16., a ZTE elleni 4–0 óta először szerzett négy gólt.

A két csapat, az Újpest és a Kisvárda egymás elleni mérkőzésein még soha nem tudott négygólos győzelmet aratni valamelyik csapat, pályaválasztóként a lilák legjobb eredménye egy 3–0 volt, 2021 márciusában.

Az Újpest góljait a mostani mérkőzésen Vranjanin (31. – öngól), Gouré (36., 45+1.) és Simon Krisztián (68.) szerezte. A Kisvárda sorozatban a harmadik bajnoki vereségét szenvedte el a 2022–2023-as idényben.