Megtáltosodott valamitől az Újpest

Az Újpest sorozatban negyedszer is győzött, ezzel fellépett a középmezőnybe. A grúz Budu Zivzivadze óriási vételnek bizonyult, klubtörténeti ritkaság, hogy valaki a lila-fehéreknél játszott első négy bajnoki mérkőzése mindegyikén a kapuba találjon.

A Puskás Akadémia magabiztosan győzte le a Paksot, amely az élvonalban 2020. november 20. óta először maradt szerzett gól nélkül. Próbál menekülni az MTK, amely kihasználta, hogy a szerb Marko Petkovics kiállítása miatt körülbelül 55 percen keresztül emberelőnyben játszhatott. A román Gheorghe Grozav az első hat fordulóban négy gólt is szerzett, de azóta most először lőtt bajnoki gólt. A Mezőkövesd és a ZTE unalmas mérkőzésen veszített két-két pontot. Supka Attila együttese a legutóbbi hat hazai bajnoki mérkőzésén összesen két gólt szerzett.

NB I., 24. forduló. Puskás Akadémia–Paks 2–0, gólszerző: Favorov (8.), Joao Nunes (67.). Debrecen–Újpest 1–2, g.: Dzsudzsák (65., 11–esből), illetve Zivzivadze (5.), Antonov (45+3.). Mezőkövesd–ZTE FC 0–0, MTK–Bp. Honvéd 1–0, , g.: Grozav (76.), kiállítva: Petkovics (35.). Kisvárda–Gyirmót 1–0, g.: Mesanovic (45.). MOL Fehérvár–Ferencváros 0–2, g.: R. Mmaee (63., 93.).
Az állás: 1. Ferencváros 49 pont, 2. Puskás Akadémia 44, 3. Kisvárda 44, 4. Paks 34, 5. ZTE FC 34, 6. Újpest 30, 7. MOL Fehérvár 29, 8. Bp. Honvéd 28, 9. DVSC 28, 10. Mezőkövesd 28, 11. Gyirmót 25, 12. MTK 24.

NB II., 28. forduló. Szentlőrinc–Tiszakécske 1–2, Budaörs–Dorog 3–0, Ajka–III. Kerületi TVE 1–1, Diósgyőr–Békéscsaba 3–4, Csákvár–Nyíregyháza 2–3, Siófok–PMFC 0–0, Kecskemét—Szolnok 0–0, Soroksár–Szeged-Csanád 2–2, Vasas FC–ETO FC Győr (lapzárta után ért véget), Haladás–Budafok (ma játsszák).
Az élcsoport: 1. Vasas 56 (27) pont, 2. Diósgyőr 55, 3. Kecskemét 51, 4. Szeged-Csanád 50.