Szembeszélben is nyert a címvédő

Olimpiai győzelmének egyéves évfordulóját versenyzéssel ünnepelte Kopasz Bálint, aki futamát megnyerve került a középdöntőbe 1000 méteren a kanadai Halifaxben zajló kajak-kenu világbajnokságon.

Kopasz Bálint szerint brutálisan erős mezőny lesz a döntőben
Fotó: MKKSZ.hu

A kajak egyes 1000 méteren címvédő Kopasz Bálint nem taktikázott előfutamában, rajt-cél győzelmet aratva jutott a pénteki középfutamba.

„Egy jó erős előfutamot tudhatok magam mögött, szerettem volna, ha kicsit könnyebb, de az időjárás nem segített, elég erős volt a szembeszél és az oldalhullámzás. Ezzel együtt jónak éreztem a formámat, és ez a legfontosabb” – nyilatkozta Kopasz, aki Nádas Bencével kettesben is rajtol 500 méteren.

Jól kezdett – szintén olimpiai számban – az ifjúsági korosztályban olimpiai és világbajnok, felnőttként vb-újonc Rendessy Eszter, aki erejét remekül beosztva megnyerte futamát 500 méteren. „Ez volt életem első felnőtt vb-pályája, nem mondom, hogy nyugodt voltam, de örülök, hogy így sikerült” – értékelt az UTE húszéves kajakosa.