Félelmetes a MOL Fehérvár otthon a mostani idényben

Ötgólos győzelem a Konferencia-ligában

Ötgólos előnnyel várhatja a MOL Fehérvár a Petrocub elleni, jövő csütörtöki visszavágót a labdarúgó Konferencia-ligában. Az előző fordulóban azeri Qabala ellen „csak” négy, most a moldovai gárdával szemben öt gólt szerzett hazai pályán.

A Dárdai Pál gólját ünneplő fehérváriak már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A huszadik percben Dárdai Pál közelről, néhány lépésről passzolta a labdát a Petrocub kapujába. Két perccel később Avram kapus szabálytalankodott a büntetőterületen belül Kenan Kodróval, a sértett pedig gólra váltotta a tizenegyest. A 35. percben Dárdai kiváló szöglete után Stopira is feliratkozott a gólszerzők közé.

A 66. percben Ivan Petrjak növelte az előnyt, majd a 88. percben kiharcolt egy tizenegyest, amiből Budu Zivzivadze beállította a végeredményt: MOL Fehérvár–Petrocub 5–0.