Ez egy másik Ferencváros volt!

Biztosan játszhatnak a zöld-fehérek ősszel valamelyik sorozat csoportkörében

A Ferencváros labdarúgócsapata 4–1-re győzött a Slovan Bratislava vendégeként a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójának szerdai visszavágóján, így 5–3-as összesítéssel továbbjutott.

Kiütéses győzelmet aratott a Ferencváros idegenben
Fotó: Fradi.hu

A zöld-fehérek az elefántcsontparti Franck Boli találatával a 20. percben vezetést szereztek, majd a norvég Kristoffer Zachariassen fejesével már összesítésben is előnyben voltak.

A második félidőben az argentin születésű szlovák válogatott, Vernon De Marco ugyan szépített, de az utolsó szó a Ferencvárosé volt, ugyanis a párharcot eldöntő gólt a mali támadó, Adama Traoré lőtte estében a 89. percben, a kegyelemdöfést pedig Aissa Laidouni adta meg a ráadásban.

Sztanyiszlav Csercseszov a Dibusz – Botka, S. Mmaee, Knoester, Civic – Esiti, Laidouni – Traoré, Zachariassen, Tokmac – Boli tizenegyet jelölte ki, legutóbb a kazak FK Tobol elleni első mérkőzésen, idegenben szerepelt magyar mezőnyjátékos a kezdő tizenegyben.

A Slovan ultrái angol nyelvű, Attilára, a hunok királyára utaló, homofób transzparenst tettek ki a nap folyamán köztéren – nyilván megsértődnek, ha az UEFA megbünteti őket.

Azt ugyanis a hivatalos Facebook-oldalukon is közölték, hogy bár tudják, ki a mai ellenség, az „UEFA maffiával” vigyázni kell, gyakran bünteti őket. Egyébként a magyarokat „mongoloknak” nevezik szövegeikben, és nehezményezik, hogy „történelmi utalásokat tartalmazó” koreográfiájukat az UEFA letiltotta.

A pozsonyi pályaudvarra 17 óra után néhány perccel érkezett a Ferencváros labdarúgócsapatának szurkolóit szállító különvonat, információink szerint a stadionba érkezésig jelentősebb konfliktus nem történt.

Objektum doboz

Közvetítésünk a mérkőzésről

Laidouni szinte az első szabálytalanságáért sárga lapot kapott.

Botka Endréé volt az első lövés, 14 méterről a kapu fölé lőtt.

Medvedevet akció közben fejbe rúgta Civic, a Slovan hátvédjét öt percen át ápolták, le kellett cserélni.

Eddig aktívan játszik a Ferencváros, egyáltalán nem ijedten.

Jó kontrát vezetett a Slovan, de Barszegjan labdájába Knoester bele tudott lépni.

A 20. percben előnyt szerzett a Ferencváros, Civic beadása után a védők tétováztak, Franck Boli pedig öt méterről a kapuba lőtt, 1–0 a magyar bajnoknak, így most hosszabbításra állnak.

Várható, hogy erősödik majd a Slovan nyomása. Berszegjan helyzet féleségbe került, lőtt, Dibusz rajta volt a labdán, ami a felső kapufát érintve ment ki.

Vernon De Marco Zachariassen megrúgásáért kapott sárga lapot.

A 30. percben kétgólosra nőtt a Ferencváros előnye. Samy Mmaee kapásból lőtt egy röviden kifejelt labdából, Zachariassen beletette a fejét, s védhetetlen gól lett, 0–2.

Nem lehet egy teljes félidőt végigrohanni, okosan lassítja a játékot a Ferencváros, magabiztos labdajáratással. Esitié és Laidounié ebben a főszerep.

Esiti ellenben hibázott, a Slovan jó helyzetbe került, de Laidouni bravúrosan, mint egy pókfocijátékos, úgy mentett.

Vége az első félidőnek, valljuk be, jobban alakult, mint azt reméltük, 2–0-ra vezet a Ferencváros.

A fordulás után a Slovan birtokolta többet a labdát, de aztán Boli nagyszerűen szólózott, Zachariassennek passzolt, akit felrúgtak. A 22 méteres szabadrúgást Civic a kapu fölé rúgta.

Zachariassen és Kucka, majd Traoré kapott sárga lapot.

Boli klasszis csellel került helyzetbe, majd gyengén lőtt, kár érte.

Cserélt a Ferencváros, Boli helyére Vécsei állt be.

Elkerülhető góllal szépített a Slovan a 70. percben. Civic feleslegesen adta hazafelé a labdát, szöglet lett belőle. A beívelést De Marco, a csapatkapitány, az ötösről a hálóba fejelte, 1–2.

Újabb Slovan-szöglet, újabb veszélyes fejes, Kucka labdája elkerülte a kaput.

A 89. percben Adama Traoré megtette azt, amiért Csercseszov a pályán tartotta, egy átívelés után a léc alá vágta a labdát, 1–3.

A hosszabbítás eredetileg tervezett három perce eltelt a cserékkel, Holman Dávid is pályára került a Slovanban.

A 94. percben egy kontránál Laidouni végigszaladt a labdával a pályán – Samy Mmaee követte – nem adta le, hanem a tizenhatoson kívülről óriási gólt rúgott. Bebiztosította a továbbjutást.

A Ferencváros a hazai 1–2 után teljesen más arcát mutatta, és teljesen megérdemelten jutott tovább a harmadik selejtezőkörbe. Ezzel a sikerrel biztossá vált, hogy a zöld-fehérek játszhatnak ősszel is valamelyik sorozat csoportkörében.

A BL-selejtező következő szakaszában ellenfelük az azeri Qarabag lesz

Az azeri bajnok szerdán a selejtező második fordulójának idegenbeli visszavágóján hosszabbítást követően 2–2-es döntetlent játszott a svájci aranyérmes FC Zürich otthonában, ezzel megőrizte hazai pályán szerzett egygólos előnyét.

A Fenerbahce emberhátrányban, kihagyott büntető után Szalai Attila 89. percben szerzett egyenlítő találatával mentette ráadásra a Dinamo Kijev elleni visszavágót. A túlórában azonban az ukrán gárda talált be és jutott tovább.