A kis argentin nagy csatája Zverevvel

Elmaradt a hatalmas meglepetés a francia nyílt teniszbajnokság második fordulójában, pedig az argentin Sebastian Baez nagyon közel volt ahhoz, hogy legyőzze a harmadik helyen kiemelt Alexander Zverevet.

A 21 éves Sebastian Baez nagyon közel volt a bravúrhoz
Fotó: AFP/Anne-Christine Poujoulat

A kis argentin – harminc centivel alacsonyabb, mint riválisa –, 6:2, 6:4-re megnyerte az első két játszmát, de a tavaly a Roland Garroson elődöntős német játékos 6:1, 6:2-vel kiegyenlített. A döntő szettben Baeznek meccslabdája volt, de Zverev hárította, majd két játékot nyerve őszintén gratulált a legyőzött ellenfelének, akinek azt mondta: „Tudom, mit érzel most, mert én is veszítettem kétszettes előnyből a US Open döntőjében.”  A címvédő Novak Djokovics azonban elkerülte a hosszabbítást, mert az Alex Molcan elleni mérkőzésen 6:2, 6:3 után a szlovák játékos ugyan pontosabban játszott,
de 6–6 után a rutinos szerb világelső 7–4-re megnyerte a rövidítést.

Kiesett viszont a női egyesben tavaly elődöntős Maria Szakkari, a világranglistán harmadik helyezett görög játékost a rangsorban mindössze 81. cseh Karolina Muchová búcsúztatta két, egyaránt rövidítéssel zárult játszmában. A US Openen címvédő Emma Radu­canu búcsúja – három szettben kikapott fehérorosz Aljakszandra Szasznovicstól – már nem is volt meglepetés, mert tavalyi, New York-i győzelme óta mindkét Grand Slam-tornán csak a második fordulóig jutott. A világranglistán 12. brit játékos a salakpályás szezonban tizenegy mérkőzéséből csak hatot nyert meg.

A hat magyar induló közül már csak Fucsovics Márton folytathatja egyesben, mert Udvardy Panna kikapott a selejtezőből érkezett, a világranglistán 225. mexicói Fernanda Contreras Gomeztől. Fucsovics ma délben a horvát Marin Ciliccsel mérkőzik, aki az első fordulóban Balázs Attilát búcsúztatta. A párosok küzdelmeiben négy magyar lesz érdekelt: Fucsovics az amerikai Frances Tiafoe-val, Bondár Anna a belga Greet Minnennel, Gálfi Dalma az orosz Anna Kalinszkajával, míg Udvardy a német Vivian Heisennel indul.