Bajnok a Fradi

A néhol szakadó eső sem riasztotta el a derbire igyekvőket: telt ház, 21 ezer néző várta a Ferencváros és az Újpest csapatát a Groupama Arénában.

A váratlanul izgalmas véghajrá után a Ferencváros labdarúgói önfeledten ünnepelték a klub 33. bajnoki címét. Az egyesület történetében mindössze egyszer, a múlt század elején, 1908 és 1913 között akadt a mostaninál hosszabb sikerszéria
Fotó: MH/Hegedüs Róbert

Ugyan a Puskás Akadémia nem tudott nyerni Székesfehérváron, de a Kisvárda otthon legyűrte a Debrecent, így a vasárnap késő délutáni rangadó tétje úgy volt összefoglalható: a Ferencváros győzelme esetén megszerzi története 33. bajnoki címét, már négy fordulóval a bajnokság zárása előtt. A zöld-fehér tábor nem csak ünnepelni, tisztelegni is érkezett: a húsz éve meggyilkolt Simon Tiborra emlékezett.

A mérkőzés a lehető legrosszabbul kezdődött a Ferencváros számára: az Újpest, amely a két csapat legutóbbi kilenc egymás elleni mérkőzését egytől egyig elveszítette, már a hatodik percben büntetőt lőhetett. Budu Zivzivadze nem hibázott, lila-fehérben játszott kilencedik bajnokiján a tizedik gólját rúgta. Nyilvánvaló volt, hogy ezzel semmi sem dőlt el, a hosszabbításokkal együtt több mint kilencven perc volt még hátra.

A Ferencváros még az első félidőben fordított, Tokmac Nguen és Vécsei Bálint találatával. A második félidő helyzeteket hozott (a hazai oldalon többet, a vendégen kevesebbet), de az eredmény nem változott – de ez nem sokon múlt. A 95. percben Dibusz hibája után a labda a vétlen Croizet kezére esett, majd a megforduló csatár a hálóba vágta a labdát. Karakó játékvezető kiment, megnézte a visszajátszást, majd úgy ítélte meg, ilyen helyzetben nincs vétlen kéz. Bajnok lett a Ferencváros.

A zöld-fehér klub sorozatban negyedszer nyerte meg a bajnokságot, a klub történetében 1913 óta nem volt ilyen széria. A teljes élvonalbeli labdarúgásban is alig akad hosszabb sorozat: Ferencváros (5, 1908–1913), MTK (10, 1913–1925), Újpesti Dózsa (7, 1969–1976). A játékosok közül Dibusz Dénes az ötödik bajnoki címét nyerte, ezzel beérte a második világháború utáni időszak eddigi ferencvárosi csúcstartóját, Géczi Istvánt.

NB I., 29. forduló. MTK–Mezőkövesd 0–4, g.: Drazsics (13.), Pillár (23.), A. Lukic (70.), Kic (83.), k.: Sluka (MTK, 82.). Kisvárda–DVSC 1–0, g.: Bumba (53., 11-esből). ZTE FC–Paks 2–3, g.: Tajti (20.), Ubochioma (38.), ill. Ádám (4., 59., 61.). Fehérvár–Puskás A. 2–2, g.: Kodro (3.), Stopira (95.), ill. Zahedi (25., 53.), k.: Baluta (Puskás, 91.). FTC–Újpest FC 2–1, g.: Tokmac (19.), Vécsei (38.), ill. Zivzivadze (6., – 11-esből), k.: Loncar (FTC, 94.). Gyirmót–Honvéd (lapzárta után).
Az állás: 1. FTC 62, 2. Kisvárda 49, 3. Puskás A. 49, 4. Paks 41, 5. Fehérvár 40, 6. Újpest 39, 7. ZTE 39, 8. Mezőkövesd 37, 9. DVSC 35, 10. Honvéd 32 (28), 11. Gyirmót 26 (28), 12. MTK 26.

NB II, 34. forduló. Szolnok–III. Ker. 1–0, PMFC–Békéscsaba 1–2, ETO FC–Nyíregyháza 2–1, Ajka–Budaörs 2–1, Diósgyőr–Szentlőrinc 1–0, Csákvár–Haladás 0-0, Vasas–Tiszakécske 4–0, Siófok–Dorog 1–1, Soroksár–Budafok 3–0, Kecskemét–Szeged-Csanád (ma játsszák).
Az élcsoport: 1. Vasas 77 pont, 2. Diósgyőr 65, 3. Kecskemét 62 (33)