Benzema lett a Real Madrid megmentője

Csalódott Tomas Tuchel, elégedett Carlo Ancelotti a Bajnokok Ligája negyeddöntője után

A franciák sportnapilapja, a L’Équipe kedden Karim Benzema fotójával jelent meg a címoldalán, arra utalva, hogy a középcsatár olyan formában futballozik mostanában, hogy az idei Aranylabda első számú várományosa.

A poklot és a mennyet is megjárta Carlo Ancelotti a madridi meccsen
Fotó: AFP/Oscar Del Pozo

Benzema gyűjtött egy újabb érvet maga mellett azzal, hogy a hosszabbításban elért fejes góljával a Real Madridot bejuttatta a labdarúgó Bajnokok Ligája idei kiírásának elődöntőjébe. Egy olyan mérkőzésen, ahol az ellenfél, a londoni Chelsea összességében jobban játszott, és nyert is a spanyol fővárosban.

„A Kékek az első mérkőzésen veszítették el a párharcot” – ez egy többször is felbukkanó megállapítás a szerdai brit sajtóból. A hazai 3–1-es vereség után Thomas Tuchel csapata sokkal jobban játszott a Bernabéuban, Mason Mount és Antonio Rüdiger egy-egy góljával ledolgozta a hátrányát, majd Timo Werner látványos góljával előnybe is került. Ám a Madrid talpra állt, előbb Modric álompasszából és Rodrygo első labdaérintéséből szépített, hosszabbításra mentve a mérkőzést. Aztán a 96. percben jött Benzema gólja. A Real Madrid eddigi nyolc, idén tavasszal szerzett BL-góljából hetet a francia középcsatár szerzett.

Kulcspillanata lehetett volna a mérkőzésnek Marcos Alonso gólja, még 2–0-nál. A Chelsea ballábas spanyolja – akinek nagypapája, Marquitos hajdanán ötször nyerte meg a bajnokok tornáját a Real Madriddal – a bal felső sarokba vágta a labdát. Ám a lövés előtt a kezéhez ért a labda, ezért a szabályok szerint a VAR okkal érvénytelenítette a gólt. Thomas Tuchel nehezményezte, hogy ezt az esetet Szymon Marciniak bíró nem nézte meg, hanem a kollégáira hagyatkozott. Mint ahogyan azt is nehezményezte, hogy a lengyel bíró a lefújás után együtt nevetgélt Carlo Ancelottival.

„Amikor oda akartam menni megköszönni a játékvezetőnek a közreműködést, akkor ő az ellenfél edzőjével nevetgélt. Szerintem nem a legjobb időzítés egyből a lefújás után ezt csinálni, amikor 126 percig a másik csapat is kitette a szívét a pályára. Ezt el is mondtam neki” – kesergett a német szakember. Ancelotti szerint más döntött: „A Chelsea második gólja után mélyre kerültünk, főleg fejben, de ennek a stadionnak a varázsa segítette a játékosokat és a csapatot abban, hogy ne adja fel. Büszkének kell lennünk arra, amit elértünk, mert két nagyon nehéz körön vagyunk túl.”

Nagy meglepetést hozott a Ba­yern München és a Villarreal párharca. Az Unai Emeryvel a tavaszi idegenbeli nemzetközi kupamérkőzéseken továbbra is veretlen spanyol csapat egy kontratámadást góllal zárt le, és ezzel továbbjutott. A Kicker sportmagazin szerint a Bayern játékosai hetek óta formán kívül vannak, Neuert és Lewandowskit kivéve. Julian Nagelsmann vezetőedző elkeseredetten mondta: „A mai teljesítményünk éppen ellenkezője volt a múlt hetinek. Mindenki láthatta, hogy jó taktikával játszottunk, a játékosok pedig nagy odaadással küzdöttek. Tudtuk, hogy remekül védekeznek, a végén pedig hiányzott az a második gól.” A Bayern idén csak a német bajnokságot nyerheti már meg.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 2. mérkőzések. Real Madrid–Chelsea 2–3, hosszabbítás után (továbbjutott a Real Madrid 5–4-gyel), Bayern München–Villarreal 1–1 (továbbjutott a Villarreal, 2–1-gyel). A szerdai mérkőzések lapzárta után értek véget.