Megszakadt a Barcelona sorozata

Nyolc mérkőzést játszottak csütörtök este az Európa-ligában és a Konferencia-ligában – a negyeddöntő első találkozóit. Sok volt a döntetlen, egyetlen mérkőzés sem zárult kétgólos különbséggel, egyetlen vendégcsapat sem tudott előnyt szerezni, példátlanul izgalmasnak ígérkeznek a jövő csütörtöki visszavágók.

A Barcelona először nem nyert tavasszal idegenben az Európa-ligában, az Eintracht Frankfurt ellen a Camp Nouban dől el a továbbjutás  – ott pedig Xavi irányításával még nem győztek a katalánok nemzetközi kupameccsen. A norvég Bodö/Glimt a mostani idényben másodszor is megverte José Mourinho AS Romáját, de kemény folytatásra számíthat az Örök Városban.

Európa-liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések: RB Leipzig–Atalanta 1–1, Eintracht Frankfurt–Barcelona 1–1, West Ham United–Lyon 1–1, Sporting Braga–Rangers 1–0. Konferencia-liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések: Feyenoord–Slavia Praha 3–3, Bodö/Glimt–AS Roma 2–1, Leicester City–PSV 0–0, Olympique Marseille–PAOK 2–1.