Sport
Esküt tettek a paralimpiára készülő magyarok
Az eseményen Sárfalvi Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportlétesítményekért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkára emlékeztetett arra, hogy idén már ötödik alkalommal rendezik meg Magyar Parasport Napját. Fábián László, az Olimpiai Bajnokok Klubjának elnöke szerint nagyszerű dolog, hogy ma már egyenlőként kezelik az ép és a parasportolókat, akiknek közös a céljuk, boldognak lenni.
Becsey János, a Magyar Paralimpiai Bajnokok Klubjának elnöke arról beszélt, hogy a tokiói magyar paralimpiai sikerek hatására egyre több fogyatékkal élő gyermekhez jutott el a hívó szó: gyertek sportolni! Böröcz László, a kerület fideszes országgyűlési képviselője kiemelte, „elkötelezettek vagyunk, abban, hogy következő évtizedben is folytassuk a tömeg- és a versenysport körülményeinek javítását, a sportolóink és a parasportolóink támogatását és a sport nemzeti gondolatának erősítését”.
Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöke bejelentette, hogy a Nemzeti Örökség Intézete védetté nyilvánította Tauber Zoltán, az első magyar paralimpiai bajnok Farkasréti temetőben található sírhelyét, ami azt jelenti, hogy annak karbantartásáról ezentúl a magyar állam gondoskodik. Délután letették az esküt a március 4-én kezdődő pekingi paralimpiára utazó Dumity Richárd alpesisíző és kísérői.
Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke a Magyar Sport Házában megtartott eseményen hangsúlyozta: a monosível versenyző sportoló indulása sportdiplomáciai szempontból is jelentős, mert így a paralimpián részt vevő 60 ország lobogója között Magyarország zászlóját is felhúzzák majd. Utána nemzetközi konferenciára került sor A parasport fejlesztésének lehetőségei címmel, és most vehette át az Év fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzőjének járó díjat Szabó Álmos, aki többek között a tokiói paralimpián aranyérmes két para-úszó, Illés Fanni és Pap Bianka edzője.