A Chelsea játszhat a Palmeirasszal a döntőben

Labdarúgó klubvilágbajnokság

Egy nagy torna elődöntőjében az 1–0-s győzelem pontosan ugyanannyit ér, mint egy fölényes diadal.

A sok nehezítő körülménnyel szembenézni kényszerülő, menedzsere, Thomas Tuchel nélkül Abu-Dzabiba utazó londoni Chelsea minimális programot végrehajtva jutott be a labdarúgó klubvilágbajnokság döntőjébe. A negyeddöntőben a helyi al-Dzsazira ellen meggyőző, 6–1-es győzelmet arató szaúdi al-Hilal nagyon reménykedett abban, hogy ezúttal elkaphatja a Bajnokok Ligája angol győztesét. Ám a 32. percben Romelu Lukaku szerzett egy gólt, az ezúttal Kepa által irányított, Thiago Silva köré épített védelem pedig nem kapott egyet sem.

A sárgában játszó Kékek most először nem kaptak gólt klub-vb-mérkőzésen. Érdemes megjegyezni, hogy a számok alapján kiegyenlített volt a találkozó, a Chelsea 54 százalékban birtokolta a labdát, 15:12 volt a kapura lövési kísérletek aránya, 5:3 a kaput eltalálóké. Így a Chelsea játszhat majd a szombati döntőben a brazil Palmeirasszal. Előtte a harmadik helyért az egyiptomi al-Ahli és a szaúdi al-Hilal mérkőzik majd. Szerdán lejátszották az ötödik helyért kiírt mérkőzést, ezen a mexikói Monterrey 3–1-re verte az al-Dzsazirát.