Visszavághat Cicipasz Medvegyevnek

Egyre forróbb a helyzet Melbourne-ben, ahol a női negyeddöntőket harminchat fokos hőségben rendezték az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A lengyelek üstökösének, a húszéves Iga Swiateknek – aki két éve, még juniorként már megnyerte a Roland Garrost – az elődöntőbe jutását a hőség mellett nagyon megnehezítette a nála 16 évvel idősebb észt Kaia Kanepi, akit csak háromórás mérkőzésen tudott 4:6, 7:6 (7–2), 6:3-ra legyőzni.

„Örült meccs volt, amit a szurkolók támogatása nélkül nem tudtam volna megnyerni” – mondta a fáradt, de boldog győztes. A veterán Kanepi méltán volt csalódott, hiszen hosszú pályafutása során a hetedig negyeddöntőjét veszítette el Grand Slam-tornán.

A hetedikként kiemelt lengyel játékos ellenfele az elődöntőben az amerikai Danielle Collins lesz, aki a ranglistán 61. helyen álló francia Alize Cornet-t verte magabiztosan. A nagy hőség miatt mind két női elődöntőt ma, az esti programban rendezik.
A férfiaknál a görög Sztefanosz Cicipasznak szerencséje volt, mert az olasz Jannik Sinner gyengén játszott, ezért úgy nyert három szettben, hogy bréklabdát sem kellett hárítania.

Elődöntős ellenfelét, a US Open-címvédő Danyiil Medvegyevet viszont nagyon lefárasztotta a huszonegy éves kanadai Felix Auger-Aliassime, aki megnyerte az első két szettet. Az orosz játékos azonban heroikus küzdelemben fordított, és 4 óra 42 perc alatt legyőzte a kanadait, akinek a negyedik szettben fogadóként mérkőzéslabdája volt. „Fogalmam sincs, hogyan sikerült győznöm, mert Felix remekül játszott” – mondta a fáradt Medvegyev, akinek Cicipasz visszavághat a tavalyi elődöntős vereségért.

Az elődöntő párosítása. Férfiak: Nadal (spanyol, 6. kiemelt)–Berrettini (olasz, 7.), Medvegyev (orosz. 2.)–Cicipasz (görög, 4.). Nők: Barty (ausztrál, 1.)–Keys (amerikai), Swiatek (lengyel, 7.)–Collins (amerikai, 27.)