Sztefanosz Cicipasz nyerte az idegek csatáját

Elbúcsúztatta a veterán észt Kaia Kanepi az esélyes fehérorosz Arina Szabalenkát Melbourne-ben

Tombol a nyár Melbourne-ben, ahol a 32 fokos meleg megnehezítette a teniszezők játékát az ausztrál nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőiben, amelyekben ráadásul hosszú mérkőzéseken dőlt el a továbbjutás.

Harmadszor jutott az Australian Open negyeddöntőjébe Sztefanosz Cicipasz
Fotó: AFP/Paul Crock

Az esélyes orosz Danyiil Medvegyev az első két szett megnyerése után nem számított arra, hogy a világranglistán csak hetvenedik, párizsi születésű, de amerikai színekben versenyző Maxime Cressy „túlórára” kényszeríti a hőségben. A 24 éves amerikai rövidítésben megnyerte a harmadik szettet, és a negyedikben a második kiemelt Medvegyev nagy csatában (7:5) harcolta ki a negyeddöntőbe jutást. „Játszottam már nehezebb meccseket is, de ez nagyon hosszú, fárasztó volt” – mondta Medvegyev.

Már éjfél is elmúlt, mire a negyedik kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz szetthátrányból fordítva több mit háromórás mérkőzésen 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4-re nyert az ATP-rangsorban 22. amerikai Taylor Fritz ellen. Hogy mennyire „nemzetközi” a mezőny, azt bizonyítja, hogy Denis Shapovalov győzelme után a világranglistán kilencedik Felix Auger-Aliassime is sikerrel vette negyedik fordulót, így a tenisztörténelemben először két kanadai szerepelhet férfi GS-negyeddöntőben. Shapovalov ukrán–orosz, Auger–Aliassime pedig francia–togói származású.

A hosszú labdamenetek után alig kapott levegőt a kétszeres Grand Slam-bajnok román Simona Halep, aki 6–4, 3–6, 6–4-re vereséget szenvedett a 32 éves francia Alizé Cornettől, aki 63. GS-fellépésén először jutott be a negyeddöntőbe. Nem nyerheti meg az első Grand Slam-trófeáját a női világranglistán második fehérorosz Arina Szabalenka, aki a döntő szett rövidítését elveszítve vereséget szenvedett a 36 éves észt Kaia Kanepitől. w

A negyeddöntő párosítása. Férfiak: Berrettini (olasz, 7.)–Monfils (francia, 17.), Nadal (spanyol, 6.)–Shapovalov (kanadai, 14.), Cicipasz (görög, 4.)–Sinner (olasz, 11.), Medvegyev (orosz, 2.)–Auger-Aliassime (kanadai, 9.) Nők: Barty (ausztrál, 1.)–Pegula (amerikai, 21.), Krejcikova (cseh, 4.)–Keys (amerikai), Collins (amerikai, 27.)–Cornet (francia), Swiatek (lengyel, 7.)–Kanepi (észt).