Dobogóesélyessé emelte Conte a Tottenhamet

Nagyon jót tett a Tottenham Hotspurnek Antonio Conte érkezése. A csapat a vesztett pontok tekintetében már harmadik a Premier League-ben. Amióta az olasz dirigál, a Spurs még nem veszített bajnoki mérkőzést. Pedig legutóbb nagyon közel járt hozzá…

Harry Kane lehengerlő formában, a Leicester City ellen megszerezte klubpályafutása 250. gólját
Fotó: AFP/Geoff Caddick

Antonio Conte november 2-án szerződött a Tottenhamhez, napokkal azt követően, hogy a csapat otthon súlyos, 3–0-s vereséget szenvedett a Manchester Unitedtól. Azóta a csapat kilenc bajnokit játszott, három döntetlen mellett hatot megnyert közülük. A hétközi mérkőzésen Leicesterben 94 percet és 52 másodpercet mutatott már az elektronikus óra, amikor a Rókák még mindig 2–1-re vezettek.

Ám néhány másodperccel később a holland Steven Bergwijn kiegyenlített, majd a 97. percben a győztes gólt is megszerezte. A Tottenham nyert, a vesztett pontokat tekintve néggyel jobban áll, mint a Chelsea és nyolccal, mint a West Ham United. A második helyezett Liverpoollal szemben ebben a tekintetben csupán három pont a lemaradása.

Akadt még egy különlegessége a mérkőzésnek: Harry Kane megszerezte klubpályafutása 250. gólját. Ebből 234-et ért el a Spurs játékosaként, mégpedig 365 meccsen, ami egyáltalán nem jelent rossz mutatót. Az angol válogatott (és a Tottenham) csapatkapitánya e mennyiségből tizennyolcat küldött a Leicester, abból is tizenötöt Kasper Schmeichel kapujába – a legutóbbit éppen most, szerdán. A Rókák és a dán kapus ilyen szempontból a kedvenc ellenfelei.

Ralf Rangnick egy hónappal Conte után érkezett ősszel a Premier League-be, a Manchester United is javított a mérlegén az edzőváltás óta. A Vörös Ördögök a Brentford ellen Premier League-csúcsot állítottak fel, elsőként érték el a 300. idegenbeli bajnoki győzelem jelentette mérföldkövet. Cristiano Ronaldo kezdett, de a német edző lecserélte. A portugál szupersztár nem örült neki. Az angol sajtó szerint a nyáron távozni akar, de nem azért, mert Rangnick nem ad neki előjogokat (ez is igaz), hanem akkor váltana, ha a Man United lemarad a BL-indulásról.

Ha már az átigazolási híreknél tartunk, néhányat a krémjéből: Ousmane Dembélé kimaradt a Barcelona keretéből, napokon belül távozhat. Robert Lewandowskit, bármennyire hihetetlenül is hangzik, hajlandó lenne a nyáron elengedni a Bayern, ha a lengyel csatár nem hosszabbítja meg 2023-ban lejáró szerződését. A Chelsea szívesen kifizetné a Barcelonának Gavi 50 millió eurós kivásárlási árát.

Premier League. Leicester City–Tottenham 2–3, Brentford–Manchester United 1–3.
Az élcsoport: 1. Manchester City 56 pont (22), 2. Liverpool 45 (21), 3. Chelsea 44 (23), 4. West Ham 37 (22), 5. Tottenham 36 (19).

Német Kupa, nyolcaddöntő. Hannover–Mönchengladbach 3–0, RB Leipzig–Hansa Rostock 2–0, Hoffenheim–Freiburg 1–4, Hertha BSC–Union Berlin 2–3.

Olasz Kupa. Sassuolo–Cagliari 1–0, Internazionale–Empoli 3–2.

La Liga, 21. forduló. Valencia–Sevilla 1–1, Celta Vigo–Osasuna 2–0, Barcelona–Rayo Vallecano (elhalasztva).  Az élcsoport: 1. Real Madrid 49 pont, 2. Sevilla 45, 3. Betis 37, 4. Atlético Madrid 33.

Spanyol Király-kupa, nyolcaddöntő. Real Sociedad–Atlético Madrid 2–0.

Afrikai Nemzetek Kupája. D csoport: Egyiptom–Szudán 1–0, Nigéria–Bissau-Guinea 2–0.
A csoport végeredménye: 1. Nigéria 9 pont, 2. Egyiptom 6 (mindkettő továbbjutott), 3. Szudán 1, 4. Bissau-Guinea 1.