Kétgólos vereséget szenvedett a Fradi az esős Sevillában

A labdarúgó Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában csütörtökön este Ferencváros csapata 2-0-s vereséget szenvedett Sevillában a spanyol Real Betis vendégeként.

Az ezúttal zöld-feketében játszó Fradi nem vallott szégyent Sevillában sem, de megérdemelten győzött a házigazda Betis
Fotó: uefa.com

A nulla pontjával a G csoport utolsó helyén álló magyar csapat abban a reményben lépett pályára az andalúzok otthonában, hogy visszavághat a szeptember 30-án a Groupama Arénában elszenvedett 3-1-es vereségért.

A Betis kezdő tizenegye:

Objektum doboz

A Fradi kezdőcsapata:

A szakadó esőben villámgyorsan vezetést szerzett a Betis, az 5. percben Joaquín kiváló ütemű mélységi passzal ugratta ki a szélen Bellerínt, aki szépen centerezett laposan, a középen üresen érkező Tello pedig Dibusz kapujába lőtt, 1-0 a spanyoloknak.

A gól után életjeleket adott magáról a Fradi: előbb Tokmac forgatta meg a védőket, és lőtt keresztbe a kapu előtt, majd Ryan Mmaee próbálkozott lövéssel, de kiszorított helyzetből tüzelt, így Bravo magabiztosan hárított.

A 21. percben Joaquín cselei után Canales eresztett meg egy lapos lövést középről, 24 méterről, labdája a vizes füvön felgyorsulva zúgott el a ferencvárosi kapu mellett.

Az első félidő közepére mérséklődött az eső és a meccs irama is, jobbára mezőnyjáték folyt, komolyabb helyzetek nélkül.

A 30. percben aztán Bravo kapus kirúgásával Borja Iglesias iramodott meg, Sami Mmaee nem tudta szerelni a spanyol játékost, akinek közeli lövését Dibusz hatalmas bravúrral védte.

Három perccel később újra a Betis veszélyeztetett, Canales tette a labdát Iglesiashoz a tizenhatoson belül, aki ügyesen elcsavarta a blokkolni igyekvő védők mellett, gólba tartó labdáját azonban saját játékostársa, Miranda blokkolta.

Az első félidőből hátralévő jó tíz perc komolyabb esemény nélkül pörgött le, így 1-0-s spanyol vezetéssel vonultak félidei pihenőre a felek.

A második játékrész sem kezdődött jól az FTC szempontjából: az 52. percben Canales húzott befelé a szélről, és jó 20 méterről pokolian nagy gólt tekert a Fradi kapujának hosszú sarkába.

Bő tíz perccel később megint Tello keverte meg a ferencvárosi védelmet és lőtt, viszont Dibusz rajta volt és védett.

Tello megint kiválóan futballozott, a Betis első gólját is ő szerezte

A Betis egyértelműen átvette a játék irányítását, a magyar csapat nem igazán tud helyzeteket kialakítani. A 66. percben Canales kísérletezett egy távoli lövéssel, Dibusz szépen hárított.

A hajrára kicsit felpörgött a Ferencváros, a 83. percben Tokmac hozta játékba egy kiváló ütemű passzal Makot, az ő centerezését szögletre tisztázták a Betis védői. A sarokrúgás után Zachariassen fejelt, Silva könnyedén fogta.

Két perc múlva Cabraja szúrta rá távolról, de Silvának ez sem okozott gondot. A 90. percben még Laidouni is megmozgatta a hazaiak hálóőrét, aki ismét védeni tudott, így az eredmény nem változott, a Betis 2-0-ra nyerte a találkozót, a spanyol gárda ezzel bebiztosította továbbjutását az utolsó forduló előtt, a Ferencváros pedig továbbra is pont nélkül áll csoportjában.

A csoport másik mérkőzésén a Bayer Leverkusen 3-2-re legyőzte a skót Celtic csapatát, így megerősítette helyét a G jelű kvartett élén.