Nyerő volt a huszonegyes év Alexander Zverevnek

Fucsovicsék az ausztrál és a horvát csapattal mérkőznek a hétvégén a torinói Davis Kupa-döntőjében

Remek idényt zárt a 24 éves Alexander Zverev, aki a tokiói olimpiai megnyerése után az ATP-világbajnokság döntőjében legyőzte a címvédő Danyiil Medvegyevet Torinóban.

A második világbajnoki trófeája mellé 2,1 millió dollárt is kapott Zverev
Fotó: AFP/Alexey Filippov

Az orosz Medvegyev és az orosz származású, Hamburgban született Zverev döntős párharcának az esélyes egyértelműen az előbbi volt. A német teniszező a csoportkörben sorozatban ötödször győzte le Szása becenevű riválisát, aki ráadásul a Novak Djokovics elleni háromszettes, kemény mérkőzés után fáradtan kezdte a finálét. Ez azonban nem érződött a játékán, és 6:4, 6:4-re győzött, 2018 után másodszor lett világbajnok és 2,1 millió dollárral gazdagabb.

Zverev a negyedik játékos a világbajnokságok történetében, aki az elődöntőben és a döntőben nyert a világranglista első két játékosa ellen, csatlakozva Ivan Lendlhez (1982), Stefan Edberghez (1989) és Andre Agassihoz (1990). „Ennél nagyszerűbben nem fejezhettem volna be a szezont. Hihetetlenül boldogan mehetek pihenni, s már várom az új idényt” – nyilatkozta Zverev, aki a harmadik helyen végzett a világranglistán Medvegyev mögött.

A vesztes orosz teniszező sem lehet elégedetlen, hiszen sikeres idény zárt: négy trófeát nyert, a US Open döntőjében legyőzte Djokovicsot, akitől kikapott a melbourne-i Grad Slam-tornán.

A világranglistán hetedszer is a szerb Novak Djokovics végzett az élen, aki ezzel megdöntötte az amerikai Pete Sampras rekordját.A legjobb magyar Fucsovics Márton lett, a ranglistán negyvenedik nyíregyházi játékos a hétvégén a torinói Davis Kupa-döntőjében erősíti a válogatottat, amely szombaton az ausztrálok ellen kezd, majd másnap a horvátokkal mérkőzik. „Horvát részről Marin Ciliccsel, az ausztráloktól pedig Alex de Minaurral játszhatok, a másik egyesre pedig a kettes számú játékosunk az esélytelenek nyugalmával mehet ki. Sokszor borítottuk már a papírformát, és a DK-ban bármi megtörténhet” – mondta Fucsovics a hétfői sajtó­tájékoztatón.