Hepienddel végződött a Fradi számára a krimi

Pontot rabolt a címvédő Szeged Veszprémben, a férfi bajnokság rangadóján

Hét forduló után a 16 csapat közül már csak a Győr és a Ferencváros veretlen a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. A két együttes szerdán bajnoki rangadót vív Győrött.

Imanol Garciaindia lövését próbálják blokkolni a veszprémiek, Nilsson és Ligetvári Patrik
Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Fantasztikus volt a hangulat az érdi csarnokban, ahol az FTC játékosai gondoskodtak arról, hogy izgalmassá tegyék a CSM Bucuresti elleni mérkőzést. A montenegrói irányító, Itana Grbics vezérletével a Fradi támadójátéka nagyon hatékony volt, a zöld-fehérek az első félidőben húsz gólt dobtak, s néggyel vezettek. A folytatásra a románok védekezése feljavult, s így izgalmas krimi lett a hajrá. Az utolsó percben, egygólos vezetésnél Klujber Katrin találatát belemenésért nem adták meg, s az ellentámadásból Cristina Nea­gu kiegyenlített. Huszonöt másodperc volt hátra, amikor Gribics bátran betört, s megszerezte a győztes gólt (31–30).

A Fradi fejlődését, tartását bizonyítja, hogy míg korábban az ilyen éles helyzetekben hibázott, ebben a BL-szezonban már a harmadik mérkőzését nyerte meg egy góllal. „Nem lett volna igazságos, ha nem nyerünk” – mondta boldogan Bíró Blanka, aki ezúttal is remekül védett, három büntetőt is kifogott. „Nagyon jól indult a mérkőzés, nagyszerűen működött a támadójátékunk, jó volt a védekezésünk is. A második félidőben túl korán megnyugodtunk, de végül Itana Grbics villanása megmentette a meccset nekünk” – értékelt Elek Gábor, az FTC vezetőedzője.

A B csoportban továbbra is százszázalékos a Győr, amely 37–20-ra nyert a vendég török Kastamonu Belediyesi ellen. Egy pillanatig sem forgott veszélyben az ETO rekordot jelentő, immár 64 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozata a BL-ben, ebben az időszakban 56 győzelem és nyolc döntetlen a mérlege. Amit tovább javíthat, mert egy hét múlva idegenben mérkőzik meg a Kastamonuval. A mezőny legeredményesebb játékosa a 35 éves montenegrói Jovanka Radicsevics volt 11 góllal, aki éppen tíz éve a Győr játékosa volt. A hazaiaknál Estelle Nze Minko hatszor, Stine Oftedal és Crina Pintea öt-öt alkalommal talált be.

A férfi NB I. rangadóján a Veszprém a címvédő Szegedet fogadta, s a szünetben egy góllal vezetett (15–14). A folyatásban a hazai csapat védekezése és támadójátéka egyaránt feljavult, ennek köszönhetően egy 5–1-es sorozat után már néggyel vezetett (22–18).

A Szeged azonban nem adta fel, s egy vitatható kiállítás utáni emberhátrányban elkezdte a felzárkózást, s kiegyenlített (23–23). A fordulatos hajrában Vladimir Cupara, a Veszprém kapusa büntetőt védett, ám a túloldalon Mik­ler Roland is bravúrral hárított. Mi­guel Martins 17 másodperccel a vége előtt emberelőnyben egyenlített (26–26), s így a zömében idegenlégiósokból álló két csapat derbije döntetlen lett.