Tíz emberrel szerezte meg első győzelmét az Újpest

Van abban igazság, hogy minden rossz sorozat megszakad egyszer. Még az Újpesté is: a lila-fehérek megszerezték első győzelmüket az NB I. mostani idényében.

Ráadásul csaknem nyolcvan percen keresztül emberhátrányban játszva. Branko Pauljevics ezen a találkozón tért vissza legutóbbi piros lapja utáni eltiltásából, majd 13 percnyi játék után kapott egy újabb levonulási parancsot. A MOL Fehérvár támadójátéka harmatos volt, még emberelőnyben is. Az Újpest a második félidőben, elsősorban Giorgi Beridze révén, több ziccert is elrontott, de egy újabb védelmi hiba, Viszar Muszliu rövid hazafejelése után Csongvai Áron megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját.

Sorozatban harmadszor nyert a ZTE, a legjobb szériában van minden csapat közül. Különösen Koszta Márk eredményessége feltűnő, a legutóbbi három (megnyert) mérkőzésen négy gólt is szerzett. A Kisvárda ezúttal csak döntetlent játszott, először nem nyert a bajnoki idényben két gólt szerezve. A Puskás Akadémia szinte kiütötte a Debrecent a Nagyerdei Arénában, Hornyák Zsolt csapata feb­ruár 21. óta először nyert háromgólos különbséggel idegenbeli meccset. Pedig a mezőnyben a legjobb a mérlege idegenben: öt eddigi mérkőzésén 13 pontot gyűjtött.

Az örökrangadón a Ferencváros nem bírt a Groupama Arénában a szívósan védekező MTK-val. Peter Stöger együttese októberben nyeretlen maradt pályaválasztóként az NB I.-ben, 2021. január 20. óta először nem szerzett gólt saját pályáján, bajnoki meccsen. Az MTK közel öt év után szerzett ismét pontot vendégként a Ferencváros ellen.

NB I., 10. forduló. ZTE FC–Gyirmót 2–1, gólszerzők: Koszta (3.), Szerafimov (35.), illetve Szegi (45.). Paks–Kisvárda 2–2, g.: Ádám (20.), Bognár (22.), illetve Asani (4.), Navratil (65.). Újpest–MOL Fehérvár FC 1–0, g.: Csongvai (50.), kiállítva: Pauljevics (Újpest, 13.). Debreceni VSC–Puskás Akadémia 0–3, g.: Puljic (19., 11-esből), Kozák (25., 69.), k.: (Németh K. (DVSC, 73.), Bp. Honvéd–Mezőkövesd 2–3, g.: Nono (69.), Lukics (81.), ill. Vojtus (7.), Madarász (85.), Cseri (93. – 11-esből), k.: Pillár (Mezőkövesd, 17.). Ferencváros–MTK 0–0.
Az állás: 1. Kisvárda 20, 2. Ferencváros 19 (9), 3. Puskás Akadémia 19 (9), 4. Paks 14, 5. ZTE 14, 6. MOL Fehérvár 14, 7. Mezőkövesd 14, 8. Bp. Honvéd 13, 9. MTK 11, 10. DVSC 9, 11. Gyirmót 9, 12. Újpest 7.

NB II., 13. forduló. III. Kerület–Siófok 2–0, Nyíregyháza–Szolnok 2–0, ETO FC–PMFC 0–1, Soroksár–Szentlőrinc 0–1, Tiszakécske–Diósgyőr 1–2, Dorog–Csákvár 0–2, Budafok–Budaörs 0–0, Békéscsaba–Kecskemét 1–1, Haladás–Ajka 2–1, Szeged–Vasas 0–0.
Az élcsoport: 1. Haladás 28 pont, 2. Vasas 27, 3. Kecskemét 26.