Indian Wells-i tenisztorna

Az első kiemelt cseh Karolina Pliskova és az orosz Danyiil Medvegyev sikerrel vette a második akadályt az Indian Wells-i keménypályás tenisztornán.

Fucsovics Márton
Fotó: AFP/Glyn Kirk

Pliskova a lengyel Magdalena Frech ellen nyert egy szoros és egy sima szettben, Medvegyev pedig az amerikai Mackenzie McDonaldot búcsúztatta két játszmában. A US Open női hőse, a 17. helyen kiemelt brit Emma Raducanu meglepetésre 6:2, 6:4-re kikapott a ranglistán csak századik, fehérorosz Aljakszandra Szasznovicstól.

A US Open másik döntőse, a kanadai Leylah Fernandez bejutott a 32 közé. Nem tud kimászni a gödörből Fucsovics Márton, aki az első fordulóban három játszmában szenvedett a raglistán 73. olasz Gianluca Magertől. A Wimbledonban negyeddöntős magyar éljátékos legutóbb augusztus 25-én, Winston-Salemben nyert mérkőzést, azóta a US Openen, Metzben és legutóbb San Diegóban is a nyitókörben kikapott. A füves pályás Grand Slam-torna óta egyetlen győzelem mellett ez már a hatodik veresége.