Fura góllal került előnybe a Ferencváros Pakson

Továbbra is vergődik az Újpest, immár klubtörténeti léptékkel is mérhető a baj.

Legutóbb 1988 őszén nem tudott nyerni a lila-fehér alakulat az első nyolc fordulóban. A Gyirmót élvonalbeli története során még soha nem szerzett három gólt, és soha nem győzött a fővárosban, most mindkettő megtörtént. Mivel nemcsak Csertői Aurél együttese, hanem a ZTE is nyerni tudott, még a közvetlen riválisok is eltávolodtak az Újpesttől. A MOL Fehérvár örülhet, hogy legalább egy pontot megmentett Debrecenben, pedig Dzsudzsák Balázs kiállítása miatt több mint egy félidőnyit emberelőnyben játszhatott.

Az első nyolc fordulóban ötször végzett „ikszre” Szabics Imre együttese. A Ferencváros és a Paks a forduló záró mérkőzéseként játszotta a hétvége hazai rangadóját. Az 52 percig tartó első félidő hajrájában Bognár Tamás játékvezető először sárga lapot adott színészkedésért a tizenhatoson belül eleső Tokmacnak, majd a VAR segítségével visszavonta ítéletét, és büntetőt ítélt a Ferencvárosnak. Ryan Mmaee belőtte… A Paks még egyenlített, de a Fradi jobb volt. Először vezet az idény során.

NB I., 8. forduló. Bp. Honvéd–Kisvárda 2–1, gólszerzők: Klemenz (7.), Machach (94.), illetve Tamás K. (2., öngól), kiállítva: Melnyik (Kisvárda, 93.). Újpest–Gyirmót 1–3, g.: Kasztrati (52.), illetve Varga B. (11., 27. – a másodikat 11-esből), Szegi (16.). Puskás Akadémia–Mezőkövesd 2–0, g.: Lakvehellani (öngól, 19.), Baluta (63.). DVSC–MOL Fehérvár 1–1, g.: Ugrai (86., 11-esből), illetve Kodro (92., 11-esből), kiállítva: Dzsudzsák (DVSC, 41.). ZTE FC–MTK 2–0, g.: Koszta (11., 85.). Paks–Ferencváros 1–3, g.: Kinyik (63.), illetve R. Mmaee (45+6. – 11-esből, 65.), Laidouni (74.), kiállítva: Szélpál (Paks, 73.).
Az állás: 1. Ferencváros 18 (7), 2. Kisvárda 18, 3. Paks 13, 4. Bp. Honvéd 13, 5. Puskás Akadémia 13 (7), 6. MOL Fehérvár 11, 7. MTK 10, 8. DVSC 9, 9. ZTE 8, 10. Mezőkövesd 8, 11. Gyirmót 6, 12. Újpest 3.

NB II., 11. forduló. III. Kerület–Csákvár 2–2, Dorog–Ajka 0–0, Budafok–Szentlőrinc 2–1, Békéscsaba–Vasas 0–3, ETO FC–Kecskemét 0–1, PMFC–Szolnok 1–0, Haladás–Budaörs 2–1, Tiszakécske–Soroksár 2–3, Szeged–Diósgyőr 2–1. Nyíregyháza–Siófok (hétfőn).
Az élcsoport: 1. Haladás 25, 2. KTE 24, 3. Vasas 23.