Koeman kapott még egy esélyt

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében Ronaldo és Chiesa góljai meccsdöntők voltak, a duplázó Lewandowski zsinórban már a 18. győztes meccsnél tart

Sok munkát adott a labdarúgó Bajnokok Ligája szerdai játéknapja a statisztikusoknak. Miközben önmagában is érdekes, hogy Cristiano Ronaldo megmentette a Manchester Unitedot, Fede Chiesa góljával a Juve legyűrte a címvédőt, és hogy tovább tart a Barcelona vesszőfutása, érdemes mindezt – és még néhány további apróságot - a pontos számok alapján vizsgálni.

Christiano Ronaldo (szemben) a 95. percben döntött az MU javára
Fotó: AFP/Anthony Devlin

Cristiano Ronaldo kapcsán már a Villarreal elleni meccs előtt is tudni lehetett, hogy pályafutásában mérföldkövet jelent majd e találko­zó. A 178. Bajnokok Ligája-mérkő­zését játszotta, és ezzel immár egyedüli rekorder, megelőzte a spanyol kapuslegendát, egykori klubtársát, Iker Casillast. A 2013-2014-es szezon negyeddöntője óta mindössze négy BL-mérkőzést hagyott ki aktuális csapataiban.

Legújabb nagy pillanata a 95. percben jött el: a beívelt labdát középre fejelte, Jesse Lingard visszabirkózta a portugál lába elé, aki éles szögből a rövid sarokba vágta. Ez volt már a harmadik alkalom, hogy a BL-ben a 90. perc utáni kurta hosszabbításban gólt szerzett, ezzel is rekorderré lépett elő, beérte Sergio Agüerót. A Manchester United mezében az Old Traffordon a szerdán 36 éves és 236 napos CR7-nél csak egy idősebb játékos szerzett gólt: Bryan Robson, még 1993-ban.

Federico Chiesa akkor még meg sem született – most ellenben ő volt a főszereplője a Juventus Chelsea elleni győzelmének. A második félidő tizedik másodpercé­ben szerzett gólt, ez is rekord a BL történetében. A Juve két forduló után még kapott gól nélkül és hat ponttal áll, előbbit negyedszer érte el, érdekes, hogy ezekből háromszor is Massimiliano Allegri dirigálta a csapatot.

A Barcelona – ugyanabban a stadionban, az Estadio da Luzban, ahol 2020-ban 8–2-re kikapott a Bayerntől – újabb súlyos vereséget szenvedett, ezúttal a Benficától. A Barca válságban van, de ami a BL-szereplését illeti, ez nem új keletű. Egészen elképesztő a legutóbbi öt nemzetközi kupameccsének a mérlege: egy döntetlen, négy vereség, 2–14. A katalánok elveszítették az első két csoportmeccsüket az idei őszön – ilyen helyzetből még soha nem jutott tovább spanyol csapat a tavaszi folytatásba, részben ezért is ült össze csütörtökön a klub válságstábja, de a vezetőedző kapott még háromnapnyi türelmet, az Atlético Madrid elleni szombati bajnoki mérkőzésre ő készítheti fel a csapatot. Minden további ennek az idegenbeli meccsnek a függvénye.

Lenyűgöző a Bayern München mérlege: Julian Nagelsmann az el-ső tíz mérkőzéséből kilencet megnyert, egyetlen döntetlen mellett. A Dinamo Kijev ellen duplázó Robert Lewandowski hat góllal többet szerzett eddig 2021-ben, mint a legerősebb öt európai bajnokság bármelyik más szereplője. Ő az első futballista a BL-történelemben, aki sorozatban 18 mérkőzést nyert meg.