Garciandia és Bombac tizenhárom gombóca

Spanyol szakvezetők BL-találkozója

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában a fehérorosz Meskov Breszt otthonában folytatta a Szeged. Mindkét csapat szakvezetője a spanyol Valladolidban született, csak Juan Carlos Pastor, a Tisza-parti tréner 13 évvel korábban, mint Dani Gordo.

A barátság persze nem volt akadálya annak, hogy egymásnak feszüljenek a felek. A Pick tűnt esélyesebbnek, jobban kezdte az idényt és a meccset is. Az első negyedórában 9–7-re vezetett, góljaiból ötöt a spanyol Garciandia bombázott be. A szünetre a különbség megduplázódott (16–12), Bombac már nyolc asszisztnál tartott. És nem állt le. A szlovén válogatott a mérkőzés végére hat gólt és 12 gólpasszt hozott össze.

Garciandia eggyel lőtt többet. A találkozót 28–25-re a szegediek nyerték, egy döntetlennel és két győzelemmel átmenetileg (a Montpellier–Kiel találkozó lapzárta után ért véget) a kétszeres BL-győztes északmacedón Vardart is megelőzték a tabellán, öt pontjukkal és jobb gólkülönbségükkel.