Az Újpest már az első negyedóra végén emberhátrányba került

Csaknem húszezer néző, nagyszerű idő és jó futballhangulat – ez mind jellemezte a derbit, amelyen az ultrák jóvoltából a pirotechnika legalább olyan látványos volt, mint maga a játék. (Még ha előbbi alkalmasint büntetést is von majd maga után.)

Ryan Mmaee aggódva nézi, ahogy testvére, Sami önveszélyesen fejel
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Peter Stöger a legerősebb tizenegyével kezdett, ebben még nincs benne a legutóbbi Európa-liga-mérkőzés után igazolt Muhamed Besic és Marko Marin, igaz, a bosnyák azért beszállt a hajrára, de egyelőre a jelek szerint még 45 perces játékos sincs. Az Újpestből hiányzott az eltiltott Branko Pauljevics, és nem kezdett Yohan Croizet sem, Michael Oenning edző alighanem három csatárt már soknak ítélt. Az előjelek a Ferencváros fölényét és sikerét ígérték, nem csupán az aktuális bajnoki szereplése miatt (a forduló előtt a Fradinak három vesztett, a liláknak három szerzett pontja volt, és ez így is maradt), hanem mert az elmúlt évek egymás elleni párharcai is a zöld-fehérek a múltban ritkán látott dominanciáját hozták.

Mindezek és a történések alapján a bajnokcsapat híveinek nem kellett sokat izgulniuk. Ryan Mmaee már az ötödik percben vezetést szerzett egy büntetőből, majd Bogár Gergő még az első negyedóra letelte előtt kiállította Abdoulaye Diabyt. A fiatal mali védő különleges mérleggel szégyenkezhet: három NB I.-es meccse közül kettőn kiállították. A Ferencváros az első félidő hajrájában Tokmac Nguen révén növelte az előnyt, akkor úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés. Ám Junior Tallo góljával még a fordulás előtt feljött az Újpest, sőt a második félidő elején lehetősége volt az egyenlítésre is. Ám vitathatatlan, hogy a mérkőzés összképe alapján a Ferencváros jobb volt, Myrto Uzuni gólja pedig pecsétet tett a derbire.

NB I., 7. forduló. ZTE–Paks 2–5, gólszerzők: Spoljaric (51.), Borukov (94., 11-esből), illetve Ádám (15.), Szerafimov (38., öngól), Kinyik (54.), Balogh B. (58.), Szabó B. (84.). MTK–Mezőkövesd 1–0, g.: Miovszki (89.). Gyirmót–Bp. Honvéd 2–4, g.: Simon (15., 52.), illetve Tamás K. (12.), Nagy D. (21.), Lukics (24., 48.).  MOL Fehérvár FC–Puskás Akadémia 0–0, kiállítva Van Nieff (Puskás Akadémia, 69.). Kisvárda–DVSC 2–1, g.: Mesanovic (49.), Zlicic (89.), illetve Varga J. (10.). Ferencváros–Újpest 3–1, g.: R. Mmaee (5. – 11-esből), Tokmac (43.), Uzuni (87.) ill. Tallo (45+2.), kiállítva: Diaby (Újpest, 13.).
Az állás: 1. Kisvárda 18 pont, 2. Ferencváros 15 (6), 3. Paks 13, 4. Bp. Honvéd 10, 5. MTK 10, 6. Puskás Akadémia 10 (6), 7. MOL Fehérvár 10, 8. DVSC 8, 9. Mezőkövesd 8, 10. ZTE 5, 11. Újpest 3, 12. Gyirmót 3.

NB II., 9. forduló. III. Kerületi TVE–FC Ajka 2–4, Nyíregyháza–Csákvár 1–1, Dorog–Budaörs 0–0, Békéscsaba–Diósgyőr 2–2, PMFC–Siófok 0–1, Szolnok–Kecskemét 2–2, Tiszakécske–Szentlőrinc 1–2, Szeged–Soroksár 2–0, Budafok–Haladás 0–2, ETO FC Győr–Vasas FC (lapzárta után ért véget).
Az élcsoport: 1. Haladás 21 pont, 2. Nyíregyháza 18, 3. Kecskemét 18, 4. Vasas 17 (8).