A spanyol Carlos Alcaraz a legfiatalabb negyeddöntős New Yorkban

Amerikai nyílt teniszbajnokság

A második helyen kiemelt fehérorosz Arina Szabalenka a vártánál könnyebben, 6:4, 6:1-re nyert a 15. helyen rangsorolt belga Elise Mertens ellen a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyének nyolcaddöntőjében.

A volt világelső, 2016-ban US Open-győztes német Angelique Kerber szettelőnyről szenvedett vereséget a kanadai Leylah Fernandezzel szemben. Búcsúzott egy másik korábbi női világelső is, a kilencedik kiemelt spanyol Garbine Muguruzát a Roland Garros-győztes cseh Barbora Krejcikova győzte le két játszmában.

A fér­fiaknál az egyik meglepetésember, a 18 éves Carlos Alcaraz győzelmével a legfiatalabb játékos lett a US Open történetében, aki negyeddöntőbe jutott. A spanyol játékos a nyolcaddöntőben a nála 14 évvel idősebb német Peter Gojowczykot múlta felül öt szettben.

A spanyol játékos negyeddöntős ellenfele a 12. helyen kiemelt kanadai Felix Auger-Aliassime lesz. Alcaraz egy körrel korábban a görög Sztefanosz Cicipaszt győzte le, ugyancsak ötjátszmás mérkőzésen. Hasonló duplázásra ilyen fiatalon az amerikai Michael Chang volt képes a US Openen 1988-ban.