Sport
Még mindig a Premier League-ben van a legtöbb vásárlóerő

A nyáron a legtöbbet költött klubok listáján az első hat helyezettből öt angol (Arsenal, Manchester United, Chelsea, Manchester City, Aston Villa), az ötödik helyezett az RB Leipzig. Közülük a Chelsea, a Villa és a lipcsei klub is a nagy költés ellenére pozitív mérleggel zárta az átigazolási időszakot, miután nagyon jó áron értékesítette néhány játékosát.
A nagy ligák mindegyike kevesebbet költött, mint két éve, a koronavírus-járvány kirobbanása előtt, és különösen alacsony összeg áll a La Liga klubjainak kiadási rovatában.
A spanyol futballban az Atlético fizette ki a legnagyobb összeget egy játékosért, az argentin Rodrigo de Paulért az Udinesének. A Barcelona egyetlen játékosra sem költött, megszerezte ugyan ingyen Émerson Royalt a Betistől, de rögtön tovább is adta a Tottenhamnek. Az újak közül Memphis Depay, Sergio Agüero, Éric Garcia ingyen, Luuk de Jong kölcsönbe érkezett.
A Real Madrid egyetlen játékost vásárolt – miután Kylian Mbappét nem tudta megszerezni –, mégpedig Eduardo
Camavingát. Az érte kifizetett 30 milliós összeg a nyár második legnagyobb spanyol vétele.
Ugyanakkor az elmúlt évek legmozgalmasabb, nem túlzás, történelminek nevezhető átigazolási időszaka áll mögöttünk, még ha a Bosman-szabállyal összefüggő indokok alapján ezek nem is jelentek meg a legnagyobb költések között. Klubot váltott az Aranylabda-szavazások két rekordere, Lionel Messi (PSG) és Cristiano Ronaldo (Manchester United), a 21. század legsikeresebb védője, Sergio Ramos (PSG), valamint a nyári Európa-bajnoki döntő legjobbja, Gianluigi Donnarruma (PSG). Egy kölcsönadással új csapatba került a világbajnok francia válogatott egyik legjobbja, Antoine Griezmann (Atlético Madrid) is.
Az európai topbajnokságok közül angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő klubok kiemelkedően a legtöbbet, 1,1 milliárd fontot költöttek átigazolásokra, a második az olasz liga, mindössze 475 millió fontjával.
A vétel és eladás közötti nettó különbség a PL-ben nagyságrendekkel több (560 millió font), mint a spanyoloknál (55 millió), az olaszoknál (50 millió) vagy éppen a franciáknál (15 millió).