Szerda: a magyar csapat eddigi legsikeresebb napja!

A szerdai az olimpia eddigi legsikeresebb napja a magyar csapat számára. Milák Kristóf megszerezte küldöttségünk második aranyérmét, Kenderesi Tamás negyedik lett, kardcsapatunk éremért vívhat, Berecz Zsombor minimális hátránnyal második finndingiben, női pólósaink szenzációs utolsó negyeddel verték meg az amerikaiakat.

Milák Kristóf a dobogón mutatja aranyérmét
Fotó: AFP/Grigory Sysoev

ÚSZÁS

200 méteres pillangóúszásban megszületett a tokiói olimpia második magyar aranyérme: Milák Kristóf szenzációs, taktikus, csúcsfavorithoz méltó úszással, olimpiai csúccsal szerezte meg az olimpiai bajnoki címet. Ugyanebben a számban, Kenderesi Tamás a negyedik helyen végzett. 200 méteres női vegyes úszásban Hosszú Katinka úszott döntőt, a hetedik helyen végzett. Hosszú Katinka nem rajtolt jól, a pillangó végén az utolsóként fordult.

A magyar címvédő háton sem tudott feljebb jönni, majd mellen még jobban lemaradt, miközben Walsh, Ohasi és Wood csatázott az élen. Az utolsó 50-en, a gyorson Hosszú lehajrázta a brit Wilsont, így 2:12.38-vel a hetedik lett. A számot a japán Ohasi nyerte meg 2:08.52-vel – 400 vegyesen is ő diadalmaskodott.

VÍVÁS

Kardcsapatunk – Szilágyi Áron, Decsi Tamás és Szatmári András – az Egyesült Államok ellen kezdte az olimpiát. Triónk, annak ellenére, hogy Daryl Homer megverte mindhárom magyart, magabiztos fölénnyel, 45-36-ra nyert.

Tóth Krisztián (fehérben) és a német Eduard Trippel küzdelme a férfi cselgáncsozók 90 kilogrammos súlycsoportjának negyeddöntőjében
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az elődöntőben az irániakat egyetlen tussal legyőző olasz gárda következett. Luca Curatoli vitte be az első tust, de utána a magyarok vívtak jobban, és 35-35-ig végig a mi csapatunk vezetett. Az utolsó asszót Szilágyi Áron 39-40-nél kezdte Curatoli ellen, majd az olasz adta itt is az első tust. 43-43-nál háromszoros olimpiai bajnokunk egyenlített, de a következők az olasz szúrta (43-44). Az utolsó tust videózás után az olaszok kapják, a mieink a bronzmeccsen vívhatnak majd.

VITORLÁZÁS

A finndingi hajóosztályban Berecz Zsombor a keddi két 2. helye után ezúttal 9. pozícióval kezdett. A legrosszabb helyezés mindenkinél kiesik, így versenyzőnknek nem változott sem a pontszáma, sem pedig a második helyezése. A negyedik futamban a negyedik helyre vitorlázott, és mivel az előtte álló Alican Kaynar nem jutott tíz közé, összességében ugyanannyi ponttal állnak, a török csak több futamgyőzelmével előzi meg Zsombort. Női szörfben Cholnoky Sára a huszonnegyedik helyen zárta első szerdai futamát, összesítésben huszonhatodik.

CSELGÁNCS

A férfi 90 kg-osok között Tóth Krisztián első mérkőzésén, a legjobb tizenhat közé jutásért válldobással nyert a Kongói Demokratikus Köztársaságból származó, a menekültek csapatában versenyző Popole Mesinga ellen. Második mérkőzésére lényegesen nehezebb ellenfelet kapott, a hazaiak versenyzőjét, Mukai Soicsirót.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Az akció nélkül eltelt mérkőzésidő lejárta után, az aranypontért folyó küzdelemben az ellenfelét taktikusan fárasztó Tóth bizonyult jobbnak, ipponnal győzött és bejutott a negyeddöntőbe. Itt, a német Eduard Trippel ellen ismét aranypont döntött, de ezúttal nem a magyar versenyző javára, Trippel jutott az eéődöntőbe. Tóth Krisztián a vígaszágon folytatja a versenyt, a világbajnok holland Noël Van't End ellen lép majd tatamira.

VÍZILABDA

Női pólócsapatunk a vízilabda „Dream Teamje”, az olimpiai játékokon 13 éve veretlen amerikaiak ellen játszott remek mérkőzést. Bár a tengerentúliak lényegesen esélyesebbnek számított, 8-6-ra még vezettek, de 1:53-mal a vége előtt, Keszthelyi Rita gólja után 9-9 volt az állás, és egy percen belülre érve is tartottuk a döntetlent. Sőt! 0:45-tel a vége előtt Parkes Rebecca gólt szerzett, 10-9, ide! A hajrában az amerikaiak támadtak, de kivédekeztük és nyertünk! Óriási bravúr!