Két nagyágyú kiszállt a versenyből a vasárnapi hegyi szakasz előtt

Tour de France

A mai szünnap előtti etapot, egyben az első hegyi befutót az ausztrál Ben O’Connor nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körversenyen.

Tadej Pogacar
Fotó: AFP

Az éllovas címvédő szlovén Tadej Pogacar megtartotta összetett elsőségét. A nap úgy indult, hogy bejelentették a honfitárs, a tavalyi ezüstérmes Primoz Roglic visszalépését (fájdalmak miatt), és az egy hétig remekül tekerő holland Mathieu van der Poel sincs már a mezőnyben (tartalékol a tokiói olimpia hegyi kerékpáros versenyére). A Cluses és Tignes közötti 144,9 kilométeres távot az esős, hideg időben öt kategorizált emelkedő nehezítette. A záróhegy, a Tignes – itt nyert 2019-ben szakaszt Valter Attila a fiatalok Tourjának tartott Tour de l’Aveniren – 21 kilométeren át 5,6 százalékos átlagmeredekséggel várta a bringásokat. Az emelkedőt a szökevények közül hárman közelítették meg, előbb a Giro- és Vuelta-győztes kolumbiai Nairo Quintana, majd honfitársa, Sergio Higuita szakadt le O’Connorról, aki az olasz körverseny tavalyi szakaszsikere után itt is ünnepelhetett.