Növelte előnyét a kolumbiai Egan Bernal a nehéz, murvás tizenegyedik szakaszon

Visszaesett Valter a Giro d’Italián

A pihenőnap után a Perugia és Montalcino közötti, 35 kilométernyi murvás részt is tartalmazó 162 kilométeres, 11. szakasz széthúzta az élmezőnyt a Giro d’Italia országúti kerékpáros körversenyen.

Egan Bernal
Fotó: AFP

Az összetettben vezető Egan Bernal (képünkön) rendkívül erős volt, megtámadta az esélyesek csoportját, és minden közvetlen riválisának adott időkülönbséget. A kolumbiai bringás 45 másodperccel vezet az orosz Alekszandr Vlaszov és 1:12 perccel az olasz  Damiano Caruso előtt.

Az utolsó murvás szektorban Valter Attila lemaradt az esélyesek magas tempót diktáló, 15 fős csoportjától, és három perccel Bernal mögött, a 30. helyen ért célba, összetettben pedig a 13. helyre csúszott vissza, 3:51 perc a hátránya. Valter korábban három napon át viselte a rózsaszín trikót. A szakaszt a nap szökéséből Mauro Schmid nyerte meg, a 21 esztendős svájci élete első Grand Tourján szerepel.