Összetettben negyedik a fehér trikós Valter Attila

Magyar siker a Giro d’Italián

Meseszerűen szerepel eddig Valter Attila a Giro d’Italia országúti kerékpáros körversenyen: a fiatal magyar bringás és Dina Márton a győztessel azonos idővel ért célba az ötödik szakaszon.

Valter Attila
Fotó: Twitter

A favoritok között számon tartott spanyol Mikel Landa a cél előtt 4,5 kilométerrel nagyot bukott, és bár az állapotáról egyelőre nem közöltek részleteket, annyi biztos, hogy nem folytathatja a versenyt. Az elsőségről sprintbefutó döntött, amelyben az ausztrál Caleb Ewan volt a leggyorsabb.

Valter a 78., Dina a 136. helyen került a jegyzőkönyvbe, előbbi viszont összetettben egy helyet javítva már a negyedik pozíciót foglalja el, míg a 25 év alattiaknál továbbra is vezet, így megőrizte a fehér trikót. Az összetett élcsoportja: 1. Alessandro De Marchi (olasz, Israel Start-Up Nation) 17:57:45 ó, 2. Louis Vervaeke (belga, Alpecin-Fenix) 42 mp h., 3. Nelson Oliveira (portugál, Movistar) 48 mp h., 4. Valter 1:00 perc h.