A tengeralattjáró ellen hatástalan az ágyúsok lövése

A Manchester City a szintén BL-döntős Chelsea, a Bayern München pedig a Mönchengladbach ellen biztosíthatja be bajnoki címét a hétvégén

Nem lesz angol döntő mindkét európai kupasorozatban, a Premier League klubjai „csak” 75 százalékban képviseltetik magukat a BL és az Európa-Liga fináléjában.

Az uruguayi Edinson Cavani négy gólt szerzett az AS Roma elleni elődöntőben
Fotó: AFP/Giuseppe Maffia

Az emlékezetes 2019-es nyárelő óta először fordulhatott volna elő, hogy a Bajnokok Ligája és az Európa-Liga döntőjébe is csak a Premier League adjon csapatot. A Big Six erejét jelzi, hogy mind a hat (!) európai kupadöntőbe jutott 2019 (Liverpool, Tottenham, Arsenal, Chelsea) vagy 2021 (Manchester City, Chelsea, Manchester United) tavaszán-nyarán, ismételni ugyanakkor csak a londoni kékeknek sikerült.

Manchester vörös ördögei a hazai 6–2-es győzelem után 3–2-re kikaptak ugyan az AS Romától, de a továbbjutásuk egyetlen percig sem forgott veszélyben az Örök városban. Ebben a sorozatban, beleértve az elődöket is, legutóbb húsz éve, a spanyol Alavés szerzett az elődöntő két meccsén legalább nyolc gólt. Az uruguayi Edinson Cavani az Old Trafford után az Olimpicóban is két gólt szerzett.

Miután az Arsenal nem tudott gólt szerezni az Emiratesben egykori edzője (menedzsere), Unai Emery csapata, a Sárga Tengeralattjárónak becézett Villarreal ellen, s kiesett, ezzel eldőlt: az Ágyúsok 2016 óta először fejeznek be úgy egy idényt, hogy nem szerepeltek legalább egy kupadöntőben.

A hazai 2–1-es győzelem után Londonban 0–0-ra végző Villarreal finálés szereplése a 2021-es kupatavasz legnagyobb meglepetése, de tény, nyolc mérkőzésen nem kapott gólt a csapat a sorozatban. 2011, a Porto sikere óta csak spanyol vagy angol győztese volt az Európa-Ligának, s ez idén sem lesz másképpen.

A hétvégén ismét a bajnokságoké a főszerep. A Premier League rangadóján a két BL-döntős találkozik az Etihad Stadionban (szombat 18.30), a Manchester City, ha nyer, minden más eredménytől függetlenül már bajnok. A Chelsea harcol a negyedik helyért. A Bayern München is lezárhatja az idényét, ha legyőzi otthon a Mönchengladbachot (szombat, 18.30) – vagy, ha az RB Leipzig elveszíti dortmundi rangadóját (szombat, 15.30).

Olaszországban az Internazionale már révbe ért, de az Atalanta, a Milan, a Juventus, a Napoli és a Lazio még csatázik a BL-indulást érő helyekért. Az ötből a két legnagyobb múltú, a Juve és a Milan egymás ellen vívja Torinóban a forduló rangadóját (vasárnap, 20.45).

A La Ligában még nagy csapatok vetélkednek egymással a bajnoki címért. A fordulóban egymás ellen játszanak, a Barcelona (74 pont) az Atlético Madridot (76) fogadja szombat délután negyed öttől, a Real Madrid (74) pedig a Sevillát (70) vasárnap este kilenctől. Európa-liga, elődöntő. AS Roma–Manchester United 3–2 (összesítésben: 5–8), Arsenal–Villarreal 0–0 (ö: 1–2).