Kopasz oktatott, Bodonyi duplázott

Kajak-kenu válogató

A generációk csatáját hozta a kajak-kenusok válogató- és tájékoztató versenye a szegedi Maty-éren.

A 38 évesen újra versenyző olimpiai bajnok kajakos Janics Natasa 500 méter egyesben a döntőbe sem került, a szintén olimpiai bajnok Fazekas Krisztinával kettesben pedig harmadikként ért célba. Duplázott viszont a 27 éves Bodonyi Dóra, aki egyéni győzelme után a 22 éves Kőhalmi Emesével párosban is nyert.

Az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta vállsérülés miatt nem indult. A férfi kajak 1000 méteren a világbajnok Kopasz Bálint nagy fölénnyel győzött a 21 éves Kós Benedek előtt, a veterán Kammerer Zoltán hatodik lett. A női kenu kettesek olimpiai válogatóját az esélyes Balla Virág, Takács Kincső páros nyerte a Gönczöl Laura, Opavszky Réka duó előtt.