A címvédő Győr a Bresttel, a Kristiansand a CSZKA Moszkvával csatázik az elődöntőben

Női kézilabda Bajnokok Ligája

A budapesti sorsoláson kiderült, hogy a címvédő Győri ETO a május 29-én kezdődő női kézilabda BL budapesti négyes döntőjében a francia Brest Bretagne csapatával mérkőzik a fináléba jutásért.

A BL-ben újonc orosz CSZKA Moszkva pedig a rutinos norvég Vipers Kristiansand csapával játszik elődöntőt a Papp László sportarénában. A Brest először jutott a négyesdöntőbe, míg az ETO hatodszor, s a két csapat a csoportkörben is megmérkőzött egymással. Szeptember végén Franciaországban 25–25, januárban az Audi Arénában 27–27 lett a végeredmény.

Az ETO-hoz hasonlóan a francia riválisa is egyre jobb formában játszik, a csoportban csak harmadik lett, viszont a negyeddöntőben tíz góllal legyőzte a Metz csapatát. Kari Brattset, a Győr norvég beállója a sorsolás után elmondta: „Mivel a mostani szezonban már kétszer döntetlent játszottunk a Bresttel, tapasztaltuk, hogy nagyszerű csapat, nagyon kemény mérkőzés vár ránk. Két éve várunk az újabb négyes döntőre, keményen dolgozunk, és mindent megteszünk a sikerét.”

Bizakodva nyilatkozott Sandra Toft, a Brest dán kapusa is: „Jó formában vagyunk, egyre jobban játszunk, és bár nagyszerű ellenfelet kaptunk, de szerintem meg tudjuk csinálni!” A Győr 13. alkalommal jutott a legjobb négy közé, 2007 óta ez csak egyszer, 2015-ben nem sikerült neki. A fináléba nyolcszor került be – hatodszor amióta négyes döntőt rendeznek – amit ötször nyert meg, s 55 mérkőzés óta veretlen a BL-ben.