Huszonöt éve nem láttak ilyet Real Madrid-futballistától

A két gólt is szerző Vinícius Júnior volt az egyik főszereplője a spanyol sztárcsapat Liverpool elleni győzelmének a Bajnokok Ligájában

A Real Madrid meggyőző sikert aratott a Liverpool ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. Zinédine Zidane értékelése szerint csapatának nincsenek határai. A Manchester City egygólos előnnyel utazhat a Dortmund elleni visszavágóra.

Vinícius Júnior (középen) duplája jelentősen befolyásolhatja a továbbjutást
Fotó: AFP/Gabriel Bouys

A madridi mérkőzés főhőse az újra nagy formában osztogató Toni Kroos és a két gólt is szerző, 20 éves és 268 napos Vinícius Júnior (mezére írt neve szerint Viní Jr.) volt. A brazil szélső a 106. mérkőzését játszotta a Real Madrid színeiben, és először tudott duplázni.

Igazán nem gyakori, hogy valaki ilyen ifjan két gólt lő a királykategória záró szakaszában, nála fiatalabban csak Kylian Mbappé szerzett eddig egy meccsen két gólt a BL-tavaszoknak a negyeddöntőkkel kezdődő hajrájában. A Real Madrid játékosai közül egyébként egyedül az akkor 18 éves és 253 napos Raúl tudott Viníciusnál fiatalabban két gólt elérni a BL egyenes kieséses szakaszában – annak is már 25 éve...

Az első félidő teljesen a Real Madridé volt, a másodikra valamelyest feljavult a Liverpool, de Mohamed Szalah gólja jelentette az egyetlen kapura menő kísérletét. Mindazonáltal azt a következtetést is levonhatjuk a látottakból, hogy ameddig nem épülnek fel a Vörösök legjobb középső védői, a csapatnak nincs esélye Európa legszűkebb elitje ellen.

Érdemes kiemelni: ameddig a ha­zaiaknál az Éder Militao, Nacho kettős jól helyettesítette Varane-t és Sérgio Ramost, addig a Kabak, Phillips kettős, amely a Van Dijk, Matip vagy a Van Dijk, Gomez kettős helyett játszott, mind a három bekapott gólnál hibázott. Jürgen Klopp vezetőedző gondjait csak növelheti, hogy a szélsőhátvédek – különösen Trent Alexander-Arnold – is sokkal rosszabb formában vannak, mint a nagy sikerek idején.

A madridiak ezúttal elviselték Sergio Ramos hiányát. A mostanit is beleértve a legutóbbi öt BL-idényben a Real csupán meccsei 36 százalékát nyerte meg, ha a csapatkapitány hiányzott. Vele ez az arány 72 százalék! A statisztika kedd este 40 százalékra javult.

Zinédine Zidane elégedett volt a látottakkal: „Ennek a csapatnak nincsenek határai. Olyan játékosok alkotják, akik már nagyon sok mindent megnyertek, mégis még többet akarnak.” Jürgen Klopp, a Liverpool menedzsere úgy vélte: „Úgy nem nagyon lehet védekezni a Real Madrid ellen, hogy a legrosszabb pillanatban veszítünk labdát.”

A másik párban a Manchester City a vártnál kisebb előnyt szerzett a Borussia Dortmund ellen. Marco Reus, aki a találatával a klubtörténet házi gólkirálya lett a BL-ben megelőzve Robert Lewandowskit, a hajrában kiegyenlítette Kevin de Bruyne gólját, de Phil Foden a 90. percben megmentette a Cityt. Így sem lesz egyszerű a visszavágó Guardiola csapata számára.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések. Real Madrid–Liverpool 3–1, Man­chester City–Dortmund 2–1. A szerdai mérkőzések lapzárta után értek véget.

Becsületmentő lehet a Roma az Ajax ellen az Európa-ligában

Ma rendezik az első mérkőzéseket a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében. A két angol csapat közül a Manchester United a Granada vendége lesz, az Arsenal a Slavia Prahával küzd az elődöntőbe jutásért. A negyeddöntők legkiemelkedőbb párharcának az Ajax Amsterdam és az AS Roma csatája ígérkezik. A hollandok sorozatban a 11. El-meccsüket nyerhetik meg hazai pályán, míg a rómaiak az olasz együttesek becsületéért is küzdenek, miután hazájuk képviseletében már csak ők maradtak állva a nemzetközi porondon.