Sport

Kijelölték a magyar úszócsapatot az Eb-re és a tokiói olimpiára

Elfogadta Sós Csaba kapitány javaslatait a Magyar Úszó Szövetség elnöksége: szerdán mind az olimpiai, mind az Európa-bajnoki csapatot jóváhagyta a testület.

Kijelölték a magyar úszócsapatot az Eb-re és a tokiói olimpiára
Természetesen a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka is ott van a keretben
Fotó: AFP/Oli SCARFF

A tokiói utazó keretbe - a most védetté nyilvánítottak mellett - még a június 16. és 19. között esedékes Budapest Open zárónapjáig lehet bekerülni.

A férfi 200 méter gyors és 200 méter vegyes kivételével valamennyi számban védetté váltak az olimpiai A-szintet teljesített, a hazai lista első és második helyén álló versenyzők. A tokiói csapatba azonban még be lehet kerülni azokon a távokon, ahol nincs két A-szintes, illetve ahol csak B-szintet elért versenyző van, valamint női 50 méter gyorson, amelyben egyedüli számként nincs magyar kvóta.

Akadnak olyan számok, amelyeknél kérdőjellel kettőnél több versenyzőt jelölt meg védettnek a szakvezető, ezekben a két induló személye attól függ, hogy egy-egy, több távon is kvalifikált versenyző végül milyen ötkarikás programot állít össze magának.

Sós hozzátette, amennyiben egy vagy több védettnek számító úszó lép vissza egy adott távon, úgy a mögöttük álló, védettséget nem szerzett, de érvényes szintet teljesített versenyző bekerülhet az utazók közé.

Az öt hét múlva kezdődő budapesti Európa-bajnokságon nagy csapatot szerepeltet a szövetségi kapitány, ugyanis 31 férfi és 25 női úszó kap lehetőséget a Duna Arénában, mivel az egyéni számokban országonként négy induló nevezhető az előfutamokba, akik közül kettő juthat az elődöntőbe és döntőbe.

„Hogy a kontinensviadalon ki, milyen távon áll rajthoz, az lassan véglegessé válik, de még várok néhány visszajelzést az edzőktől, így ezt a részt kicsit később szeretném megosztani a nyilvánossággal” - tette hozzá az Eb-névsorhoz Sós Csaba.

Az Európa-bajnoki csapat:

Férfiak:

Bernek Péter, Betlehem Dávid, Biczó Bence, Bohus Richárd, Cseh László, Gál Olivér, Gyurta Gergely, Holló Balázs, Holoda Péter, Horváth Dávid, Jászó Ádám, Kalmár Ákos, Kenderesi Tamás, Kós Hubert, Kovács Benedek Bendegúz, Kovacsics Márk, Kozma Dominik, Kutasi Máté, Márton Richárd, Milák Kristóf, Németh Nándor, Rasovszky Kristóf, Sós Dániel, Szabó Szebasztián, Szentes Bence, Szöllősi Martin, Takács Tamás, Telegdy Ádám, Török Dominik Márk, Verrasztó Dávid, Zombori Gábor

Nők:

Békési Eszter, Bordás Beatrix, Burián Katalin, Fábián Bettina, Fábián Fanni, György Réka, Gyurinovics Fanni, Halmai Petra, Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Kalmár Alíz, Kapás Boglárka, Késely Ajna, Mihályvári-Farkas Viktória, Olasz Anna, Ollé Mónika Beatrix, Sebestyén Dalma, Senánszky Petra, Szabó-Feltóthy Eszter, Szilágyi Gerda, Sztankovics Anna, Varga Dominika, Vas Luca, Veres Laura, Verrasztó Evelyn

A védetté vált magyar úszók a tokiói olimpiára (zárójelben a visszalépés esetén védetté váló versenyzők):

Férfiak:

50 m gyors: Lobanovszkij Maxim
 100 m gyors: Milák Kristóf, Németh Nándor (Szabó Szebasztián)
 200 m gyors: 3 A szinttel rendelkező úszó van, egyikük sem védett
 400 m gyors: Zombori Gábor
 800 m gyors: Kalmár Ákos
1500 m gyors: Kalmár Ákos, Gyurta Gergely
 100 m hát: Bohus Richárd, Telegdy Ádám
 200 m hát: Telegdy Ádám
 100 m mell: 1 B szinttel rendelkező úszó van
 200 m mell: 1 B szinttel rendelkező úszó van
 100 m pillangó: Milák Kristóf, Szabó Szebasztián
 200 m pillangó: Milák Kristóf, Kenderesi Tamás
 200 m vagyes: Kós Hubert, további 2 A szinttel rendelkező úszó van, de ők nem védettek
 400 m vegyes: Verrasztó Dávid, Bernek Péter

Nők:
  50 m gyors: -
 100 m gyors: 3 B szinttel rendelkező úszó van
 200 m gyors: Hosszú Katinka
 400 m gyors: Késely Ajna (Hosszú Katinka, Kapás Boglárka)
 800 m gyors: Késely Ajna
1500 m gyors: Késely Ajna, Kapás Boglárka (Mihályvári-Farkas Viktória)
 100 m hát: Hosszú Katinka, Burián Katalin
 200 m hát: Hosszú Katinka, Burián Katalin (Szabó-Feltóthy Eszter)
 100 m mell: 1 B szinttel rendelkező úszó van
 200 m mell: Békési Eszter
 100 m pillangó: Hosszú Katinka
 200 m pillangó: Hosszú Katinka, Kapás Boglárka (Jakabos Zsuzsanna)
 200 m vegyes: Hosszú Katinka, Sebestyén Dalma
 400 m vegyes: Hosszú Katinka

Kapcsolódó írásaink