Sport

Milák 100 pillangón is országos csúccsal győzött

Milák Kristóf 100 méter pillangón is országos csúccsal nyert az úszók olimpiai kvalifikációs országos bajnokságának szombati zárónapján.

Milák 100 pillangón is országos csúccsal győzött
Milák Kristóf két számban is nyerni tudott az úszó ob szombati zárónapján
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A Budapest Honvéd SE 21 éves klasszisa - aki pénteken 100 méter gyorson nyert magyar rekorddal - ezúttal 50.47 másodperces idővel diadalmaskodott 100 méter pillangón, ezzel saját 50.62-es idejét adta át a múltnak. Utóbbit 2017-ben úszta a budapesti világbajnokság fináléjában, ahol ezüstérmes lett.

Milák - aki az ob elején 200 méter pillangón az előfutamban minden idők ötödik, a döntőben pedig a második legjobb idejét úszta - még 200 méter gyorson is győzött szombaton.

A magyar szövetség sajtóközleményében Milák Kristóf úgy fogalmazott, ideje volt már, hogy 2017 után ismét így teljesítsen 100 méter pillangón, ugyanis a világ- és Európa-bajnokságokon "csak" 50.80, illetve 50.90 másodperc körüli eredményeket produkált, ami - megfogalmazása szerint - zavarbaejtően gyatra.

"Január óta edzek komolyan, még sok van a felkészülésben, lesz ennél jobb is, ebben biztos vagyok. Az Európa-bajnokságon beleugrok mindenbe, kétszáz gyors, négyszáz gyors, Sós Csaba is erre biztatott, az olimpia viszont biztonsági program lesz" - mondta.

Sós Csaba szövetségi kapitány az M4 Sportnak elmondta, az országos bajnokságon látottak alapján úgy döntött, hogy két számban, férfi 200 méter gyorson és 200 méter vegyesen is a budapesti Európa-bajnokság végéig kitolja az olimpiai csapathirdetést, ugyanis a két veterán, Kozma Dominik és Cseh László - akik régi idejükkel lennének védettek - jelenleg nincs megfelelő erőállapotban.

A szombati eredmények:

FÉRFIAK:

200 m gyors:
1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 1:46.15 perc
2. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 1:47.52
3. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 1:47.67

50 m mell:
1. Szilágyi Csaba (NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely) 27.46 másodperc
2. Gál Olivér (HÓD Úszó SE) 27.99
3. Szabó Tamás (HÓD Úszó SE) 28.76

50 m hát:
1. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 25.07 mp
2. Szentes Bence (Győri Úszó SE) 25.14
3. Jászó Ádám (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.) 25.60

100 m pillangó:
1. Milák 50.47 mp
2. Kós Hubert (UTE) 51.61
3. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 51.71

800 m gyors:
1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 7:55.52 p
2. Kalmár Ákos (Balaton ÚK Veszprém) 7:59.61
3. Gyurta Gergely (UTE) 8:03.30

4x100 m vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Cseh László, Németh Nándor) 3:38.04 perc
2. Győri Úszó SE 3:43.78
3. Vasas SC 3:45.45

NŐK:

1500 m gyors:
1. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 16:27.22 perc
2. Késely Ajna (Kőbánya SC) 16:34.75
3. Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet) 16:40.28

100 m pillangó:
1. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 59.30 másodperc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 59.52
3. Kapás Boglárka (UTE) 59.53

50 m mell:
1. Sebestyén 31.59 másodperc
2. Sztankovics Anna (Miskolci VSI) 31.73
3. Szurovcsák Ivett (Nyíregyházi Sportcentrum) 31.91

50 m hát:
1. Burián Katalin (BVSC-Zugló) 28.53 másodperc
2. Hosszú 28.81
3. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 28.91

4x100 m vegyesváltó:
1. Győri Úszó SE (Dobos Dorottya, Sebestyén Dalma, Kovács Réka, Safrankó Sára) 4:12.66
2. Újpesti TE 4:14.72
3. BVSC-Zugló 4:15.30

Kapcsolódó írásaink