Háromgólos vereség a szerbektől a szegedi uszodaavatón

Férfi vízilabda

Az Európa-bajnok magyar férfi vízilabda-válogatott 13–10-re kikapott az olimpiai bajnok szerb együttestől a két csapat felkészülési mérkőzésén.

Ezzel a nézők nélkül megrendezett találkozóval avatták fel a Modern Városok Programjának keretében felépült szegedi Tiszavirág Sportuszodát. A két válogatott napok óta közösen készül, így nagy meglepetésekre nem lehetett számítani. Az első negyedet 6–4-re nyerte a magyar csapat, amely a másodikban (2–2) tartotta előnyét.

A meccs második fele a szerbeké volt, a harmadik negyedet 3–1-re, a negyediket 4–1-re nyerték. A végeredmény így 13–10 lett, a javukra. A gólszerzők: Manhercz, Gyárfás 3–3, Mezei, Sánta, Burián, Zalánki 1–1, illetve Prlainovics 3, Draszovics, Csuk 2–2, Randjelovics, Dedovics, Filipovic, Pijetlovics, Mitrovics, Vucsinics 1–1. Märcz Tamás szövetségi kapitány nagyon örült a kezdésnek, de annak nem, hogy a végére a szerbek bedarálták kissé összeomló csapatát.