Djokovics a kilencedik, Medvegyev az első döntőjét vívja Melbourne-ben

A fáradt Sztefanosz Cicipaszon szurkolói biztatása sem segített

Elmaradt a nagy csata: Danyiil Medvegyev három szettben győzte le Sztefanosz Cicipaszt az ausztrál nyílt teniszbajnokság elődöntőjében, és a vasárnapi fináléban a címvédő és világelső Novak Djokoviccsal mérkőzik Melbourne-ben.

Az elmúlt napokban üres lelátókhoz szokott nézőnek szokatlan látvány volt, hogy majdnem telt ház volt a melbourne-i Rod Laver Arénában. A több száz dollárért belépőt vásárló szurkolóknak majdnem csalódniuk kellett, mert a remek formában lévő, 19 mérkőzés óta veretlen Danyiil Medvegyev nagyon könnyen nyerte az első két szettet a Rafael Nadalt négyórás csatában legyőző, fáradt Sztefanosz Cicipasz ellen.

Sőt, a harmadik játszmában az orosz játékosnak – 3:1-es vezetésnél – lehetősége volt a kettős brékelőnyre, de hibázott. Erre a közönség hangosan elkezdte biztatni Cicipaszt, aki „feltámadt”, elvette Medvegyev adogatását, majd hozta a sajátját, így 4:3-ra fordított. Ekkor úgy nézett ki, hogy a görög játékos megismételheti a Nadal elleni bravúrt, amikor kettős szetthátrányból nyert. Riválisa azonban ebben megakadályozta, 5:5-nél elvette az adogatását, majd megnyerte a sajátját, és 6:4, 6:2, 7:5-re győzött.

A 25 éves orosz teniszező második Grand Slam-döntőjében a nyolcszoros melbourne-i bajnok Novak Djokoviccsal mérkőzik.

„Nem volt könnyű meccs, mert a harmadik szettben eszembe jutott, hogy Sztefanosznak sikerült fordítania Rafael ellen. De aztán sikerült legyőznöm az idegességet, és jó adogatásokkal, pontos ütésekkel visszavertem Cicipasz támadását. Nem tartok a döntőtől, mert a nyomás nem rajtam lesz. A nyolcból nyolc döntőt megnyerő Djokovicsnak ugyan nagyobb a tapasztalata, de több a vesztenivalója is” – nyilatkozta Medvegyev, aki legutóbbi húsz győzelméből tizenkettőt top tízes teniszező ellen aratta.

A női párosok döntőjében az Elise Mertens, Arina Szabalenka belga, fehérorosz kettős 6:2, 6:3-ra nyert a Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova cseh duó ellen. A címvédő Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros a torna előtt visszalépett a francia játékos sérülése miatt, aki viszont egyesben a harmadik fordulóig jutott.